Strajk graczy LoL w związku ze zmianami wprowadzonymi przez Riot

E SPORT
Katarzyna Meryk 31/05/2023

Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2023

Stowarzyszenie graczy LCS twierdzi, że profesjonalni gracze League of Legends głosowali za strajkiem, aby zaprotestować przeciwko niedawnym zmianom zasad, które doprowadziły do wyeliminowania siedmiu drużyn z North American Challengers League.

16-zespołowa NACL została ogłoszona w 2022 roku jako nowa liga rozwojowa dla LCS, najwyższej ligi zawodowej League of Legends w Ameryce Północnej. Miała ona składać się z 10 byłych drużyn akademii prowadzonych przez drużyny LCS i sześciu amatorskich drużyn tymczasowych. Na początku tego roku zespoły LCS poprosiły Riot o wyeliminowanie wymogu składu NACL. Zrobiły to w maju mówiąc, że dokonały zmiany w celu wspierania ciągłego, długoterminowego sukcesu drużyn i profesjonalnego ekosystemu e-sportowego w Ameryce Północnej.

Większość drużyn LCS natychmiast zmniejszyła swoje składy NACL, co według LCSPA spowodowało, że aż 70 graczy, trenerów i menedżerów straciło pracę na mniej niż miesiąc przed rozpoczęciem letniego splitu NACL 2023. Stowarzyszenie graczy stwierdziło również, że Riot zobowiązał się nie wprowadzać żadnych zmian w NACL jeszcze na tydzień przed ogłoszeniem.

Następnie Riot opublikował bardziej szczegółowy podział swojego planu NACL, który obejmował obietnicę podziału przychodów i pulę nagród w wysokości 100 tys. USD. Sama liga również została zmniejszona. Zamiast 16 drużyn rywalizujących będzie tylko 10, a spośród nich tylko trzy będą wspierane przez zespoły LCS: FlyQuest, Team Liquid i Evil Geniuses.

Trzy z drużyn w zaktualizowanym NACL (Cincinnati Fear, Wildcard i AOE Gold) są półprofesjonalne, a dwie inne (Maryville University i Supernova) awansowały przez NACL Spring Promotion Tournament. Pozostałe dwa sloty są wypełnione przez Disguised oraz Team Fish Taco.

Ta aktualizacja nie usatysfakcjonowała jednak LCSPA. Głosowanie odbyło się 28 maja, a wezwanie do strajku zostało w większości przyjęte przez graczy.

Nie oznacza to jednak, że dojdzie do strajku. W rzeczywistości Stowarzyszenie Graczy stwierdziło, że ma nadzieję, że Riot zapobiegnie strajkowi i dołączy do dyskusji. Jest to jednak wyraźny sygnał dla Riot, że jeśli sytuacja się nie zmieni, gracze są gotowi przerwać grę w jednej z największych i najpopularniejszych lig e-sportowych na świecie. Na osiągnięcie porozumienia pozostało już niewiele czasu – LCS Summer Split rozpocznie się 1 czerwca.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL