BetMGM sponsorem dzisiejszych wyścigów Clarence House Chase w Ascot

Branżowy marketing Wyścigi Konne
Adam Brzozowski 20/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2024

BetMGM UK jest sponsorem dzisiejszego wyścigu Clarence House Chase Raceday w Ascot, gdzie pula nagród w głównym wyścigu to 175 tysięcy funtów.

Umowa obejmuje sponsorowanie głównego wyścigu dnia, BetMGM Grade 1 BetMGM Clarence House Chase o wartości 175 000 funtów. W tym prestiżowym wyścigu zwyciężyali jedni z najlepszych w najnowszej historii ścigaczy na dwie mile, w tym Altior, Un De Sceaux i Sprinter Sacre.

Oczekiwania na wyścig rosną, a czołowe gwiazdy Jonbon i El Fabiolo mają zamiar zmierzyć się łeb w łeb z Nickym Hendersonem i Williem Mullinsem. Ostatnim razem, gdy Clarence House Chase odbył się w Ascot w 2022 roku, byliśmy świadkami epickiego pojedynku pomiędzy nimi, podczas którego Shishkin pokonał Energumene.

Rekordowa pula nagród

Łączna suma nagród pieniężnych oferowanych podczas wyścigu BetMGM Clarence House Chase Raceday w 2024 roku wyniesie rekordową kwotę 415 000 funtów w siedmiu wyścigach, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z 366 400 funtów oferowanych w 2022 roku.

BetMGM będzie sponsorem pięciu innych wyścigów, w tym 60 000 funtów BetMGM Mares’ Hurdle Grade 2 (zarejestrowanego jako The Warfield) wygranego przez takie drużyny jak Roksana, Magic Of Light i Vroum Vroum Mag.

O wyścigach konnych Ascot

Tor wyścigowy Ascot został założony w 1711 roku przez królową Annę, która uznała ten teren za idealny do wyścigów konnych podczas wyjazdu z zamku Windsor. Pierwsze czterodniowe spotkanie w Ascot odbyło się w 1768 roku i od pewnego czasu program wyścigów zaczęto nazywać Royal Ascot.

Na dwóch torach, Flat i Jumps, odbywają się obecnie wyścigi przez cały rok, a w Ascot odbywa się 26 dni wyścigów w roku, w tym pięć dni wyścigu Royal Ascot. Jest to najważniejsza w Europie impreza wyścigowa typu Flat, obejmująca osiem wyścigów Grupy 1 i łącznie 19 wyścigów Grupy. Zazwyczaj przez pięć dni w wydarzeniu bierze udział 300 000 widzów, a wydarzenie jest transmitowane w ponad 200 terytoriach i dociera do 650 milionów gospodarstw domowych.

Oprócz wyścigów światowej klasy tor wyścigowy Ascot jest również miejscem kręcenia filmów i programów telewizyjnych oraz miejscem konferencji, bankietów, wystaw, prezentacji produktów i wesel, podczas których rocznie odbywa się 300 wydarzeń innych niż wyścigi. Teren, na którym znajduje się tor wyścigowy Ascot, jest dzierżawiony od Crown Estate, sąsiadującego z Windsor Great Park, i obejmuje 179 akrów.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL