Strona hazardowa CS:GO Roll zbanowana w Australii za nielegalne praktyki

Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2023

Platforma hazardowa CS:GO Roll otrzymała zakaz prowadzenia działalności w Australii, po tym jak władze stwierdziły, że narusza australijskie przepisy dotyczące hazardu.

17 maja Australijski Urząd ds. Komunikacji i Mediów ogłosił, że podjął działania przeciwko nielegalnej stronie hazardowej CS:GO Roll. Wystosowane zostało ostrzeżenie do Feral Holdings Ltd., która prowadzi CS:GO Roll. Poinformowali również, że strona została zbanowana w Australii.

Władze regulujące usługi komunikacyjne i medialne w Australii stwierdziły, że przeprowadziły dochodzenie, w wyniku którego stwierdzono, że CS:GO Roll oferował gry online w stylu kasyna. Te są nielegalne na mocy ustawy o interaktywnym hazardzie z 2001 r., jeśli gry są rozgrywane na pieniądze lub cokolwiek wartościowego.

CS:GO Roll umożliwił użytkownikom zdeponowanie skórek z popularnej gry wideo Counter-Strike: Global Offensive w zamian za monety w grze, które można wykorzystać do hazardu w grach kasynowych. Wygrane z CS:GO Roll były następnie wypłacane w formie skórek, które można było zamienić na prawdziwe pieniądze za pomocą platform innych firm.

Przewodnicząca komisji, Nerida O’Loughlin powiedziała, że usługi hazardowe typu skins są szczególnie niepokojące, ponieważ wykorzystują rynek młodzieżowy i mogą potencjalnie przekształcić graczy w hazardzistów. W wydanym komunikacie stwierdzono, że Feral Holdings otrzymał formalne ostrzeżenie za naruszenie australijskich przepisów dotyczących hazardu.

Kontrowersje związane z hazardem skinów CS:GO

W 2023 roku hazard związany ze skinami stał się przedmiotem wzmożonej kontroli. Przed BLAST Paris Major, G2 Esports, jedna z najpopularniejszych drużyn i jeden z faworytów wydarzenia, ogłosił partnerstwo z CS:GO Roll.

Valve, wydawca Counter-Strike’a, w przeszłości niechętnie patrzył na strony hazardowe, wydając w 2016 roku pisma o zaprzestaniu działalności do 23 witryn za złamanie umowy subskrybenta Steam. Nie doprowadziło to jednak do całkowitego wyeliminowania hazardu, a wartość kupowanych i sprzedawanych skórek wzrosła wykładniczo.

CS:GO Roll został również skrytykowany przez inną stronę hazardową, CS:GO Empire, która oskarżyła go o prowadzenie nielegalnej działalności i stosowanie „drapieżnych praktyk biznesowych”.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL