Najlepsza strategia bukmacherska dla początkujących – jak grać?

Okiem eksperta
Michał Czarkowski 26/09/2022

Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2024

Strategie bukmacherskie z pewnością wzbudzają zainteresowanie wielu graczy. Jak grać, żeby wygrywać? Czy dobra strategia jest kluczem do sukcesu?

Wielu graczy zapewne zadaje sobie pytanie, jaka jest najlepsza strategia bukmacherska? Możliwości jest wiele i do tego mowa o hazardzie (a nieodłączną częścią hazardu jest podejmowanie ryzyka). Ponadto strategia zawsze powinna zostać dostosowana do posiadanych możliwości finansowych.

Bukmacher a strategie

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nigdy nie możemy mówić o unikaniu ryzyka. Niemniej nie oznacza to tego, że strategie bukmacherskie są bez znaczenia. Odpowiednie podejście znacząco wpłynie na przebieg gry. Z zakładami bukmacherskimi wiąże się wiele emocji i tym samym łatwo stracić kontrolę nad wydarzeniami.

Trzeba też zastanowić się nad tym, ile pieniędzy można przegrać. Myślenie w ten sposób może wydawać się dziwne, ale należy stawiać sprawę jasno – zakłady bukmacherskie to szansa na spory zysk, ale też i niemałą stratę. Oczywiście ogromne znaczenie mają stawki. Gra za niskie stawki zminimalizuje potencjalną stratę i zmniejsza szansę na wielkie pieniądze. Stawki mają też znaczenie przy wyborze strategii. Niektóre strategie wymagają stosunkowo sporych pieniędzy.

Jaki bukmacher ma najlepszą ofertę?

Strategia ma wielkie znaczenie, ale nie można także zapomnieć o ofertach bukmacherów. W końcu najlepiej grać tam, gdzie można wygrać najwięcej. Gdyby potrzeba było szczegółów, nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się ze stroną https://www.e-playbet.com. Jest to serwis, który w całości poświęcony jest zakładom bukmacherskim. To fantastyczne miejsce dla tych, którzy nie mieli dotychczas do czynienia ze światem bukmacherki.

Najlepsza strategia bukmacherska – wybory

Wybór bukmachera i strategie to klucz dla wszystkich tych, którym zależy na zminimalizowaniu ryzyka. Na co warto się zdecydować?

Na wstępie należy zacząć od tego, że mówienie o najlepszej strategii bukmacherskiej jest błędem. Skoro strategia musi uwzględniać możliwości finansowe, duże znaczenie mają okoliczności. Do tego doświadczenie – osoby niebiorące wcześniej udziału w zakładach bukmacherskich mogą być niezbyt skłonne do ryzyka.

Płaska stawka

Dlatego zaczniemy od płaskiej stawki, czyli strategii niezbyt ryzykownej – chodzi o ciągłe inwestowanie stałej kwoty (stopień ryzyka czy wysokość kursów są bez znaczenia). Takie podejście to gwarancja tego, że uda uniknąć się dużych strat. Można też spróbować zminimalizować ryzyko poprzez układanie kuponów, których łączny kurs jest bardzo podobny. Wyobraźmy sobie, że ktoś zawsze składa kupon, którego łączny kurs to minimum 2,30. Przy płaskiej stawce 50% trafień daje minimalny zysk. Brzmi ciekawie, prawda?

Granie progresją

Kiedyś musi się udać – czy wielu graczy nie myśli w taki sposób? Gdy spojrzy się na statystyki, trudno wyobrazić sobie, że ktoś notorycznie nie może nic wygrać (oczywiście przy unikaniu mało prawdopodobnych zdarzeń). Co więcej, właśnie dlatego powstała strategia polegająca na progresji. Jeżeli sukces kiedyś powinien mieć miejsce, warto by ten sukces wyczekać. Załóżmy, że znów celem jest kupon z kursem 2,30 – gra bez szaleństw. Stawka naszego pierwszego kuponu to np. 10 zł i kupon okazuje się przegrany – co w takiej sytuacji powinno się postanowić? Otóż progresja polega na tym, żeby kolejny kupon zagrać np. za 20 zł. Jeżeli znowu się nie uda, stawka niech wzrośnie do 40 zł. Przyjmijmy też, że za trzecim razem udało się wygrać i na koncie pojawiło się 83 zł. Zysk w stosunku do stanu początkowego wynosi 13 zł – mimo że tylko jeden z trzech kuponów okazał się wygrany. Naturalnie jest to wyjście, w przypadku którego trzeba bardzo uważać na stan konta.

System procentowy

Strategia może też zostać dopasowana do okoliczności. Jednym z rozwiązań jest system procentowy – obstawianie spotkań w taki sposób oznacza kwotę, która koreluje z możliwościami finansowymi. Zmiany dokonywane są przy sukcesach i niepowodzeniach. Do tego na początku konieczne jest ustalenie jakiejś rozsądnej stawki – powiedzmy 5% budżetu. Przy sukcesach stawka rośnie, natomiast przy przegranych maleje. System procentowy można określić połączeniem płaskiej stawki i progresji.

Zakłady bukmacherskie a zainteresowanie sportem

Na temat strategii można rozmawiać godzinami i co najważniejsze, ryzyko nigdy nie zostanie całkowicie wyeliminowane.
Poza tym za dobraniem właściwej strategii powinna iść znajomość sportu. Podczas wydarzeń sportowych może zdarzyć się wiele, ale kiedy oglądamy daną dyscyplinę, końcowe rozstrzygnięcie znacznie łatwiej przewidzieć.

Ponadto w zakładach bukmacherskich często można liczyć na czat, czyli miejsce, gdzie gracze dzielą się swoimi przemyśleniami. Wielokrotnie też można usłyszeć o pewniakach czy poszukiwaniu pewniaków. Mówienie o gwarantowanym sukcesie jest przesadą, ale czat może też okazać się pomocny – dobrze, gdy można z kimś podzielić się wnioskami.

Zakłady bukmacherskie nie są sposobem na życie. Grać mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Pamiętaj, żeby brać pod uwagę wyłącznie legalnie działających operatorów.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marek

04:02
08/05/2024

jest jeden sprawdzony i pewny system który stosuję już od 10lat, granie singli z kursem max 2.0 płaską stawką, z czystej matematyki i na logikę najbardziej zyskowny i najbezpieczniejszy sposób grania, takich graczy bukmacherzy nienawidzą dlatego dają bonusy i namawiają początkujących graczy do grania akumulatorów które kompletnie się nie opłacają.

pako2341%

18:57
07/05/2024

bardzo prawidlowy artykul sam gram na 1-2% zysku dziennego od kapitalu po 11 miesiacach takiej gry zrobilem 36-1 oby tak dalej i zycze kazdemu powodzenia i wytrwalosci po gra to maraton
E-PLAY.PL