Były prezes MGM Grand w Las Vegas skazany przez sąd

Najczęściej czytane USA
Wiktor Czerwiński 09/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2024

W środę były prezes kasyn MGM Grand z siedzibą w Las Vegas został skazany na rok więzienia w zawieszeniu przez sąd federalny na podstawie zarzutów karnych za niezgłoszenie wielomilionowych zakładów dokonanych przez „ulicznego” bukmachera.

Sprawę dokładnie opisywaliśmy kilka miesięcy temu w publikacji MGM Grand i Cosmopolitan zapłacą 7,45 mln dolarów za współpracę z lokalnym „Bookie”.

Przypomnijmy, iż na mocy ugody z Biurem Prokuratora zarówno MGM jak i Cosmopolitan zgodziły się zapłacić karę pieniężne za naruszenie wymogów AML związanych z nielegalnymi zakładami sportowymi. W przypadku MGM było to 6 527 728 dolarów oraz utrata 500 000 dolarów wpływów wynikających z naruszenia, które zostaną zaliczone na poczet grzywny. Cosmopolitan z kolei zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 928 600 dolarów i utracić 500 000 dolarów wpływów wynikających z naruszenia, które również zostaną zaliczone na poczet grzywny.

Scott Sibella rzekomo wiedział, że „bookie” Wayne Nix „prowadził nielegalną firmę bukmacherską”.

Szczegóły wyroku

Scott Sibella, który w styczniu przyznał się do naruszenia federalnych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, został także obciążony przez sędzię Dolly Gee grzywną w wysokości 9500 dolarów oraz dodatkową opłatą w wysokości 100 dolarów. Sibelli potencjalnie groziło do pięciu lat więzienia i grzywna w wysokości 250 000 dolarów. Jego prawnicy zwrócili się do sędziego o rozważenie zawieszenia kary w zawieszeniu. Przesłali ponad 80 listów poparcia, w tym jeden od szeryfa hrabstwa Clark, Kevina McMahilla, wybranego szefa Departamentu Policji Metropolitalnej Las Vegas.

Przed ogłoszeniem wyroku Sibella przeprosił rodzinę, przyjaciół i byłych pracodawców. Powiedział sędziemu: „Nigdy więcej nie zobaczysz mnie w swoim sądzie”.

Ze względu na współpracę Sibelli ze śledczymi i brak wcześniejszej przeszłości kryminalnej wyrok okazał się być łagodny.

W pisemnym oświadczeniu złożonym przez jego prawników po środowym wyroku Sibella oświadczył, że bierze pełną odpowiedzialność za swoje czyny i powtórzył, że „nie uzyskał żadnych korzyści – ani osobistych, zawodowych, ani finansowych” ze swojego przestępstwa.

Sibella był prezesem i dyrektorem operacyjnym MGM Grand przez osiem lat, a następnie prezesem Resorts World Las Vegas do 2023 roku.

Organy regulacyjne kasyn w Nevadzie rozważają cofnięcie lub zawieszenie stanowej licencji Sibelli na hazard i nałożenie na niego grzywny do 750 000 dolarów. Skarga złożona 30 kwietnia przez śledczych stanowej Komisji Kontroli Gier nie została jeszcze rozpatrzona przez Komisję ds. gier w Nevadzie.

Bukmacher odgrywający kluczową rolę w sprawie Sibelli, Wayne Nix, jest byłym graczem niższej ligi baseballowej mieszkającym w Newport Coast w Kalifornii. Oczekuje na wyrok po tym, jak w kwietniu 2022 r. przyznał się do winy za prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej i złożenie fałszywego zeznania podatkowego.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL