Własna platforma do zakładów Betway, szansą na powrót do Polski?

Inwestycje i umowy Najczęściej czytane
Wiktor Czerwiński 09/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2024

Super Group (SGHC) Limited (NYSE: SGHC), spółka matka Betway ogłosiła, że zawarła ostateczne umowy w celu przejęcia pełnej kontroli nad technologią oprogramowania do zakładów sportowych, na licencji udzielonej przez firmę Apricot, wieloletniego partnera oprogramowania Super Group. Wiadomość ma znaczenie także z perspektywy polskiego gracza, gdyż daje to nadzieje na powrót marki Betway do Polski.

W komunikacie wydanym 8 maja 2024 roku do inwestorów poinformowano, że Super Group zgodziła się nabyć tę technologię za łączną kwotę około 140 milionów euro od licencjodawcy Apricot plus dodatkowe kwoty płatne w przypadku spełnienia określonych warunków zarobkowych.

  • Zapłata wstępna wynosi ok. 100 mln EUR i zostanie wypłacona w formie anulowania niespłaconej pożyczki.
  • Super Group zapłaci dodatkowe 40 milionów euro w dwóch równych płatnościach w ciągu najbliższych dwóch lat, z czego do 20 milionów euro może zostać opłacone w akcjach zwykłych Super Group, według własnego uznania.
  • Dodatkowe wypłaty w wysokości do 210 milionów euro mogą zostać dokonane w ramach mechanizmu warunkowego zysku, jeżeli przychody Super Group z zakładów sportowych wzrosną ponad dwukrotnie w okresie naliczania przychodów trwającym do 31 grudnia 2035 r.
  • Wypłata jest obliczana jako procent miesięcznego przychody netto z gier bukmacherskich, wahające się od niskiego jednocyfrowego do wysokiego jednocyfrowego odsetka. (czyli 1-9% – dop. red).

Neal Menashe, dyrektor generalny Super Group, powiedział: „Jestem zachwycony, że podpisaliśmy już warunki dotyczące zakładów sportowych – blisko współpracowaliśmy, aby uzgodnić sprawiedliwą umowę o strukturze korzystnej dla obu stron. To wyjątkowa szansa dla Super Group na przejęcie pełnej kontroli nad naszą technologią zakładów sportowych, co umożliwiłoby maksymalną elastyczność w zakresie wzrostu organicznego, a także możliwości fuzji i przejęć. Będziemy w dalszym ciągu zapewniać naszym klientom na całym świecie najlepsze doświadczenia związane z zakładami sportowymi i grami ta umowa została zrealizowana.”

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od uzyskania dodatkowych licencji od odpowiednich organów regulacyjnych ds. gier hazardowych, których uzyskanie ma zająć od 6 do 12 miesięcy.

Dobre wyniki finansowe w Q1 2024

Super Group tego samego dnia ogłosił także dobre wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 roku, w którym zanotował najwyższy przychód odnotowany w pierwszym kwartale w wysokości 379,3 mln euro. W wielkim skrócie napiszemy tutaj tylko, że zysk wyniósł 41 mln euro a stan środków pieniężnych na dzień 31 marca to 289,2 mln euro. Po więcej informacji zapraszamy do zapoznania się z raportem Super Group za Q1 2024.

Światełko w tunelu dla Betway Polska?

Własna i ulepszona platforma, dostosowana pod konkretne rynki być może pozwoli Betway wrócić także na nasz polski rynek, gdzie po niecałym roku od startu operator zdecydował się zawiesić operacje. Informowaliśmy także w ostatnim czasie o obecnej sytuacji związanej z marką Betway Polska. Sprawa z klientem została pozytywnie rozwiązana i support pod adresem [email protected] funkcjonuje, co z dzisiejszą informacją o własnej platformie i dobrych wynikach finansowych w ostatnim okresie, daje nadzieje na powrót marki na polski rynek.

Własna platforma wydaje się remedium na problemy Super Group z odniesieniem sukcesu w obszarze zakładów sportowych. Nie tylko na naszym rynku, lecz chociażby amerykańskim, gdzie udział Betway pomimo działań marketingowych (m.in. branding na parkietach NBA) jest marginalny. Własna platforma to także droga do tego by pozbyć się „gorącego kartofla” jakiego przyznaliśmy marce Betway Polska w plebiscycie E-PLAY.PL dla branży hazardowej. Trzymamy kciuki za sukces.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL