Kolejny nielegalny klub pokerowy trafiony w Kijowie

Ze świata
Adam Brzozowski 07/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 7 maja 2024

Detektywi Zarządu Terytorialnego Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy w Kijowie zdemaskowali kolejne nielegalna miejsce organizacji gry w pokera.

Lokal znajdował się na drugim piętrze elitarnego kompleksu mieszkalnego, w rejonie peczerskim. Przybytek działał pod przykrywką sportowego klubu pokerowego i aktywnie reklamowano jego działalność w sieciach społecznościowych.

Funkcjonariusze przeprowadzili autoryzowaną rewizję, podczas której zabezpieczyli 6 stołów do pokera, ponad 5500 żetonów do gry, ponad 100 000 UAH (10 tysięcy PLN) i 2800 dolarów w gotówce, sprzęt komputerowy i inne dowody działalności przestępczej. Szacunkowa wartość przejętego towaru to 1,2 mln UAH (122 tysiące PLN).

Postępowanie przygotowawcze w związku z przestępstwem zgodnie z częścią 1 artykułu 203-2 Kodeksu karnego Ukrainy jest kontynuowane. Ustala się pełen zakres osób zaangażowanych w nielegalną działalność.

Sankcja artykułu przewiduje karę pieniężną w wysokości od 170 000 UAH do 680 000 UAH (17 – 69 tysięcy PLN).

Zarządzaniem proceduralnym zajmują się prokuratorzy Prokuratury Miejskiej w Kijowie.

Warto zwrócić uwagę, iż jest to kolejny lokal organizujący nielegalne turnieje pokerowe w Kijowie, który został namierzony przez służby w ostatnim czasie. Trzeba oddać Ukraińcom, iż miejsca te wyglądają naprawdę ”klas”.

źródło/zdjęcia: Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL