[wywiad video] Komisarz ds. hazardu na Gibraltarze omawia sytuację w branży

Filmy Ludzie z branży
Wiktor Czerwiński 08/03/2024

Ostatnia aktualizacja: 18 maja 2024

Gibraltar Broadcasting Corporation (GBC) przeprowadziło wywiad z Komisarzem ds. hazardu na Gibraltarze. Omawiana jest aktualna sytuacja w branży hazardowej operatorów. Komisarz potwierdził, że kilku dużych operatorów  dokonało zwolnień.

Chociaż Andrew Lyman nie ujawnił konkretnych liczb, potwierdził, że William Hill, Entain i Lottoland rozważały cięcie kosztów i „racjonalizację”. W 2022 r. spółka William Hill została przejęta przez 888, co, jak wyjaśnia Lyman, doprowadziło do „oszczędności kosztów” i „synergii”.

Mówi, że w tym sektorze na Gibraltarze zatrudnionych jest około 3600 osób, i dodaje, że w przypadku zwolnień w firmach osoby te zwykle szybko są ponownie wchłaniane na rynek.

Lyman twierdzi, że w wielu jurysdykcjach branża znajduje się pod presją ekonomiczną, a problem nie dotyczy wyłącznie Gibraltaru.

Wywiad ukazał się 8 marca 2024 roku na kanale YouTube GBC News.

Długość: 6 minut 33 sekundy.

Wywiad jest w języku angielskim.

Więcej o Gibraltarze

Gibraltar – brytyjskie terytorium zamorskie na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, nad Zatoką Gibraltarską, niedaleko wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki.

Widok na Gibraltar z góry.

Zajmuje powierzchnię 6,55 km² i jest zamieszkiwany przez 34 003 mieszkańców.

Gibraltar jest jedną z najstarszych jurysdykcji regulującą hazard internetowy. Licencje wydawane są na podstawie ustawy hazardowej z 2005 roku.

Aktualnie licencję wydaną przez Gibraltar posiada 48 operatorów.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL