16 osób aresztowanych w związku z loterią na Facebooku

Najczęściej czytane Ze świata
Wiktor Czerwiński 05/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 10 maja 2024

Grupy Przeciwdziałania Cyberprzestępczości filipińskiej policji krajowej wraz z filipińską korporacją rozrywki i gier PAGCOR aresztowała szesnaście osób, które organizowały nielegalną loterię internetową na Facebooku.

Podejrzani, którzy prowadzą stronę FB Lucky Dream 4, zostali przyłapani na gorącym uczynku w swoim biurze na osiedlu w Biñan w Lagunie podczas transmisji na żywo z 50. loterii.

Prezes i dyrektor generalny PAGCOR Alejandro H. Tengco powiedział, że aresztowanie było częścią zobowiązania państwowej agencji ds. gier do zintensyfikowania walki z nielegalnym hazardem w Internecie poprzez wzmocnioną współpracę z organami ścigania.

„Otrzymujemy zgłoszenia o nielegalnych działaniach w Internecie, w tym na platformach mediów społecznościowych. Jako krajowy organ regulacyjny ds. gier hazardowych naszym obowiązkiem jest ochrona społeczeństwa – zwłaszcza młodzieży – przed nielegalnymi witrynami hazardowymi online” – powiedział.

Lucky Dream 4, który ma 111 000 obserwujących na Facebooku, organizuje na żywo loterie internetowe i oferuje jako nagrody używane zmodyfikowane motocykle.

„Grupa Lucky Dream 4 działa już od jakiegoś czasu. W jednej loterii można zebrać aż 1,8 miliona funtów” – powiedział wice prezydent oraz szef PAGCOR Security Group. Raul Villanueva.

Villanueva dodał, że podczas jednej loterii grupa może sprzedać średnio od 40 000 do 50 000 losów, a każdy los kosztuje 40 Php (0.65 euro/2.82 pln).

„Od czasu rozpoczęcia tej nielegalnej operacji w Internecie zgromadzili ponad 8 milionów  php (130 tys. euro), ponieważ w jednym losowaniu mogą sprzedać aż 50 tys. biletów. Co gorsza, większość członków tej grupy to młodzi ludzie. Najwięcej osób ma 27 lat. Radzimy tym, którzy są zaangażowani w podobne działania, aby przemyśleli to jeszcze raz. Zamiast tego zarejestruj swoje operacje związane z grami online w PAGCOR. Jeśli nadal będziecie działać nielegalnie, poniesiecie konsekwencje, ponieważ PAGCOR stale współpracuje z organami ścigania, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tej działalności” – dodał Villanueva.

źródło/zdjęcia: PAGCOR

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL