Belgia podwyższa minimalny wiek hazardu do 21 lat

Najczęściej czytane Prawo hazardowe
Wiktor Czerwiński 23/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2024

Belgia wprowadziła listę zmian do swojej ustawy o grach hazardowych z 1999 roku. Większość z nich wejdzie w życie od 1 czerwca.

W belgijskim Dzienniku Urzędowym Belgian State Gazette, opublikowano ustawę wprowadzającą znaczące zmiany w ustawie z dnia 7 maja 1999 r. o grach losowych, zakładach wzajemnych, zakładach gier hazardowych i ochronie graczy.

Zmiany mają na celu wprowadzenie w kraju bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących gier hazardowych w celu ochrony graczy podatnych na szkody związane z hazardem.

Od 1 czerwca 2024 r. w belgijskiej ustawie o grach hazardowych wejdą w życie następujące zmiany:

  • Prowadzący zakład gier hazardowych klasy I, II lub stały zakład gier klasy IV jest obowiązany prowadzić „rejestr zawodowy”. Rejestr ten zawiera nazwiska osób, które mają dostęp do pokoju gier ze względów zawodowych, bez przeprowadzania wobec nich kontroli EPIS. Rejestr musi spełniać określone warunki;
  • Rejestr zawodowy i obrazy z kamer są wyraźnie dodawane do dokumentów, o które mogą wystąpić funkcjonariusze policji sądowej i oficerowie łącznikowi Komisji ds. Gier;
  • W różnych artykułach określenia „18 lat” i „małoletni” zastępuje się terminami „21 lat”;
    Aby wzmocnić ochronę graczy, Komisja ds. Gier spotyka się co roku z przedstawicielami posiadaczy licencji.

Od 1 czerwca 2024 r. zostanie wprowadzonych łącznie szesnaście nowych zmian. Oprócz tych zmian w prawie hazardowym wprowadzono kilka innych dostosowań, które wejdą w życie później.

Dotyczy to między innymi obowiązkowej kontroli EPIS w przypadku sklepów z gazetami oferujących gry losowe specyficzne dla danego kraju. Belgijski rejestr samowykluczenia również zostanie dokładnie dostosowany, aby był zgodny z przepisami RODO.

Wreszcie gracze, którzy biorą udział w grach losowych przy użyciu cudzego dokumentu tożsamości, mogą w przyszłości zostać ukarani. Osoba udostępniająca dowód tożsamości oraz firma hazardowa, która zezwala graczowi, również podlegają karze.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL