Szwecja blokuje Farmskins, dostępne także w Polsce

Prawo hazardowe
Wiktor Czerwiński 23/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2024

Szwedzki Urząd ds. Gier  – Spelinspektionen zakazał WiseAvant OÜ udostępniania gier w Szwecji bez niezbędnej licencji. Firma organizowała na stronie internetowej loterie z tzw. „skórkami”. Strona operowana przez WiseAvant  jest także dostępna w języku polskim.

Po raz kolejny powraca temat stron z tzw. „skórkami”. Tym razem Spelinspektion wziął na celownik operatora WiseAvant i zabronił mu udostępniania swoich usług na terenie Szwecji. W Polsce podobny los spotkał serwis KeyDrop, który kontynuuje swoją działalność pomimo wpisania do rejestru Ministerstwa Finansów.

Serwisem należącym do WiseAvant jest Farmskins.com, który jest dostępny w sześciu językach, w tym w języku polskim.

Strona główna platformy Farmskins dostępna jest także dla użytkowników w Polsce

Logowanie odbywa się, tak jak w przypadku KeyDrop za pomocą Steam. Wydaje się, że i ten serwis powinien znaleźć się w Rejestrze domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą”, gdyż bezpośrednio na jego stronie następuje rejestracja konta użytkownika.

Póki co nie ma jednak w nim zarówno serwisu Steam jak i należącej do WiseAvast platformy Farmskins.com

Platforma Farmskins nie trafiła jeszcze do Rejestru MF

 

Czym są strony ze „skórkami”?

.„Skórki” to przedmioty kolekcjonerskie z gier wideo, które można sprzedawać i kupować poza grami wideo, do których należą. Strona oferuje różne formy gry, w których gracze obstawiający mogą wygrać „skórkę”. Jeśli gracz przegra, zakład również przepadnie. Marketing serwisu odbywa się m.in. na platformie do udostępniania plików wideo Twitch.

Opracowanie własne (MTS)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL