Key-drop obchodzi zakaz Ministerstwa Finansów?

Polecane Prawo hazardowe
Wiktor Czerwiński 28/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2023

W dniu dzisiejszym na platformie X (dawny Twitter) pojawiły się informację, iż z serwisu Key-Drop można korzystać pod nowym adresem domeny. Domena nie znajduje się jeszcze na tak zwanej liście serwisów zakazanych Ministerstwa Finansów, czyli „Rejestrze domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą”, chociaż zapewne wkrótce tam trafi. 

Przypomnijmy iż 20 listopada Ministerstwo Finansów dodało serwis Key-Drop na listę serwisów łamiących polską ustawę hazardową. W związku z tą sytuacją przez internet przelała się fala komentarzy, gdyż serwis ten jest szczególnie popularny wśród młodego pokolenia streamerów.

W piątek 24 listopada na oficjalnym profilu serwisu Key-drop na platformie X pojawiło się oświadczenie, w którym przedstawiciele serwisu Key-drop zapowiedzieli podjęcie kroków prawnych. Jednocześnie poinformowali, iż są „zszokowani” decyzją polskich władz.

Key-drop nie respektuje decyzji Ministerstwa Finansów?

Czy to pod wpływem szoku, czy też chłodnej kalkulacji osoby decyzyjne w Key-drop podjęły decyzję o nierespektowaniu decyzji Ministerstwa Finansów i w sieci pojawiła się już pierwsza alternatywna domena, które pozwala na korzystanie z serwisu.

To właśnie na platformie X pojawiły się informację, iż z serwisu można korzystać pod inną domeną https://key-drop.club

Sprawdziliśmy podany adres i faktycznie bez żadnego problemu można wejść na stronę, wybrać język polski oraz walutę PLN.

Decyzje Ministerstwa a codzienne realia

Pod adresem https://hazard.mf.gov.pl/ – „Rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą” znajduje się już prawie 40 tysięcy (sic!) stron www! Dokładna liczba na stan 28 listopada to 38399 domen, z czego tylko dzisiejszego poranka trafiło tam 40 kolejnych adresów www.

Wielu operatorów hazardowych czy też serwisów afiliacyjnych trafiło do tego rejestru wielokrotnie. Wczoraj przytaczaliśmy przykład Betssona, który znalazł się tam ponad 700 razy! Ale takich przypadków jest więcej, chociażby EnergyCasino które 20 listopada, czyli w dzień gdy Keydrop „zadebiutował” w rejestrze, znalazło się tam po raz 40sty! Takich przykładów nierespektowania polskiego prawa jest zdecydowanie więcej. Wydaje się, że „zabawa” w dodawanie alternatywnych adresów www będzie trwała tak długo, aż Ministerstwo Finansów nie zacznie nakładać kar finansowych na firmy które się na niej znajdują.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL