Prezydent oficjalnie zalegalizował hazard na Ukrainie

Ze świata
Bartosz 13/08/2020

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał w zeszłym miesiącu ustawę o grach hazardowych uchwaloną przez ukraiński parlament, Radę Najwyższą.

Ustawa 2285-D została przyjęta przez parlament ukraiński stosunkiem głosów 248 do 95 w drugim czytaniu w zeszłym miesiącu.

Prezydent Zełenski był znany z tego, że opowiadał się za uregulowaniem hazardu w tym kraju, a teraz po kilku opóźnieniach w końcu przyspieszył proces legislacyjny.

Ustawa o grach hazardowych legalizuje zakłady bukmacherskie, gry hazardowe online, salony gier i kasyna naziemne, chociaż te ostatnie mogą znajdować się tylko w hotelach.

Loterie są już legalne w tym kraju, ale wszelkie inne gry hazardowe zostały zakazane po pożarze w salonie gier w 2009 roku.

Ostatni projekt przedstawiony Parlamentowi określa wysokość opłat za licencje pięcioletnie na 30,7 miliona hrywien (1 milion euro) na gry online, 70,8 miliona hrywien (2,2 miliona euro) w przypadku bukmacherów, 121,6 miliona hrywien (3,8 miliona euro) w przypadku kasyn hotelowych w stolicy -Kijowie, 70,8 miliona hrywien (2,2 miliona euro) w przypadku kasyn hotelowych w innych częściach kraju oraz 23,7 miliona hrywien (731 000 euro) w przypadku pokera online.

Licencje będą przyznawane wyłącznie podmiotom zarejestrowanym na Ukrainie zgodnie z prawem, a rezydenci Rosji nie mogą być udziałowcami lub właścicielami.

Parimatch jest pierwszym operatorem, który ogłosił, że wystąpi o licencję po otwarciu procesu składania wniosków.

Dyrektor naczelny Siergiej Portnow powiedział: Po pierwsze chciałbym pogratulować prezydentowi Zełenskiemu wywiązania się z zobowiązania do zalegalizowania hazardu na Ukrainie. Pokazał, że dotrzymuje słowa i w pełni popieramy jego program liberalizacji lokalnej gospodarki. Parimatch od dawna twierdzi, że rozwój uczciwej i regulowanej branży bukmacherskiej naprawdę przyniesie Ukrainie korzyści.

Zauważył, że decyzja Parlamentu dotycząca tego, jaki system podatkowy przyjąć, będzie kluczowa dla ustalenia rentowności regulowanego hazardu, argumentując, że podatki w tym kraju są obecnie „karne i niekonkurencyjne”.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL