Dolnośląska KAS likwiduje nielegalny hazard, to walka z wiatrakami

Automaty
Iwo 14/09/2021

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2024

Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zwalczają nielegalny hazard na terenie województwa. W sumie 15 salonów gier hazardowych na Dolnym Śląsku zostało zlikwidowanych w lipcu i sierpniu 2021 roku.

Niektóre z nich zamykano już wcześniej, ale te otwierały się ponownie. To nie pierwsza likwidacja tych punktów. Miejsca były znane funkcjonariuszom KAS i wcześniej przeprowadzano w nich podobne kontrole podczas których rekwirowano nielegalne automaty do gier hazardowych. Mimo to, niektóre z nich dalej pozostawały czynne – a sposobów na ponowne otwarcie jest mnóstwo.

Organizatorzy nielegalnych gier hazardowych potrafią wznowić swój proceder już po kilku miesiącach od zlikwidowania punktu. Otwierają oni salon gier pod inną nazwą, a ich nielegalne usługi są znane wyłącznie dla wtajemniczonych i sprawdzonych klientów. Odgradzają się kodami dostępu do lokali, monitoringiem i systemem ostrzegania.

Tak było w przypadku jednego z nowo otwartych dolnośląskich salonów odnowy biologicznej i kosmetycznej, jak przynajmniej głosił szyld. Wnętrze pomieszczenia jednak mało co miało wspólnego z salonem piękności. Za to był to raj dla hazardzistów.

„Ogromne przychody z nielegalnych gier hazardowych znacznie przewyższają koszty kar. Interes jest na tyle dochodowy, że dla przestępcy opłaca się sprowadzać nowe automaty do gier hazardowych i otwierać proceder znowu – mimo olbrzymich sankcji finansowych wynoszących 100 tys. zł od każdego automatu”

– mówi Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

W lipcu i sierpniu funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali lokale znajdujące się na terenie powiatów: bolesławieckiego, górowskiego, legnickiego, oławskiego, świdnickiego, kłodzkiego, zgorzeleckiego, trzebnickiego oraz miast: Jelenia Góra, Wałbrzych i Głogów. W kilku przypadkach funkcjonariusze KAS współpracowali z policją z Bolesławca, Góry, Kłodzka, Świdnicy, Trzebnicy, Wałbrzycha, Oławy, Jeleniej Góry, Zgorzelca oraz Głogowa.

W tym czasie łącznie zabezpieczono 57 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 40 tys. złotych w gotówce. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie. Przekazano je do magazynu depozytowego.

„Oferowanie nielegalnych gier hazardowych w Polsce zagrożone jest wysokimi karami finansowymi oraz karą pozbawienia wolności do lat 3” – przypomina Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

Źródło: Gazeta Wrocławska

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prok

14:34
29/09/2021

No właśnie pisałem o tym że nie przy wszystkich kontrolach napisali że przeprowadzili eksperyment . Nie napisali co stwierdzili . I to jest zastanawiające

Pawel

11:15
29/09/2021

Celnicy nie przeprowadzają żadnych eksperymentów procesowych. Robią coś coś ich zdaniem jest eksperymentem ale nie ma z nim procesowo NIC wspólnego. Zwykle nagrywają film z jakimiś wyuczonymi ruchami i stwierdzeniami do kamery, że "gry zawierają element losowości wg ustawy..." i na tym się kończy. Później jakiś ich kolega powołany jako biegły przez USC stwierdza na tej podstawie że jest element losowości bo jak celnik stwierdził podczas "eksperymentu" to musi tak być i jest na to podkładka pod opinię. Więc taki biegły się już później nie musi zastanawiać ani badać bo ma podane na tacy. Zatem mamy sytuację, w której celnik podczas eksperymentu, którego defacto nie wykonuje, stwierdza element losowości w grze ( wystarczy , że na oko jest a automat wygląda jak hazardowy i celnik ma "uzasadnione podejrzenie)) a później biegły KAS potwierdza w swojej opinii, że element losowości w grze występuje bo tak stwierdził celnik w eksperymencie. To jest patologia państwa a nie poszanowanie prawa.

zx

09:26
28/09/2021

to dlaczego celnicy przeprowadzają eksperyment procesowy, a następnie stwierdzają losowość i zabierają sprzęty?

Prok

11:36
26/09/2021

Tak zmodyfikowane programy gry jak Fu…. , a nawet widziałem program taki co na bierząco wyświetla kolejne wyniki gier a rozpoczęcie gry i z której sekwencji to grajacy wybiera i jest to przymus a opcja pomoc jest integralną częścią gry a nie pomocą to juz w ogóle nie powinno mówić się o jakimkolwiek hazardzie . Tak zmodyfikowany program w literze prawa nie można by nazwać programem do hazardu ani z punktu widzenia gracza .

Pawel

14:11
22/09/2021

Sprawa wygląda tak, że Sąd Najwyższy ma się wypowiedzieć w kwestii prawnej "czy mam do czynienia z grą o charakterze losowym oraz czy w grze występuje element losowości jeżeli wynik jest dla grającego w pełni przewidywalny" Zatem SN ma w zasadzie potwierdzić swoje stanowisko z 2012 roku gdzie w orzeczeniu sam SN napisał, że " losowość to nieprzewidywalność wyniku gry dla przeciętnego grającego w normalnych warunkach" Podsumowując: futury w 100% nie są hazardowe bo nie zawierają elementu losowości zdefiniowanego już uprzednio przez SN. Pewnie stąd biorą się wygrane prezesa futur w sprawach 107 w całej polsce. Praktycznie nie ma tygodnia żeby nie mieli uniewinnienia bo futury są niehazardowe.

Prok

11:51
22/09/2021

Następną bzdurą sądu jest nie rozróżnianie gry logicznej od zręcznościowej . W wyrokach można przeczytać że jak owocki latają i można je zatrzymywać pojedynczo za pomocą zręczności i ustawiać za tą pomocą kombinacje to jest gra zręcznościowa i to zgadza się tylko co to ma wspólnego z grą logiczną . Pasjans w urządzeniach do gry nie jest grą zręcznościową tylko logiczną i dlaczego nie jest do hazardu ? Wedle wskazań urzędników i sądu musi być grą do hazardu bo nie łapiemy za pomocą zrecznosci kart które wyświetlają się . Gdyby głupota miała drugie imię to wszyscy by mówili aleś ty sądowniczy . Pasjans jest grą logiczną bez elementów zręcznościowych i nie jest do hazardu . To czemu ma być np: Fut…. do hazardu ? Bo nie jest zręcznościowa ? Jest grą logiczną jak pasjans czy inne gry do myślenia kombinowania obliczania opłacalności itd .. Ale tak jak wcześniej już pisałem , jest zbiórka bo obiecują a nie ma pieniędzy . Jest produkcja nierobów na których rząd musi łożyć . I zrobią wszystko aby zbiórka nadal trwała , a litera prawa a co tam z nią , ważne jest aby utrzymać się przy sterach. Dlatego uważam że wyroki i teraz ten SN tak postąpi .

Prok

11:25
22/09/2021

Wystarczy spojrzeć na sądy administracyjne , to nie są wyroki tylko zbiórka pieniądze bo rząd obiecał gruszki na wierzbie i te gruszki muszą być , tak należy interpretować wyroki „ gruszki na wierzbie „ przytoczyć można dwie linie orzecznicze sądów administracyjnych . Pierwsza, nie znajomość wyniku gry to losowość a teraz wypierają się tego . Druga , algorytm jest pilnie strzeżoną tajemnicą i gdyby potencjalny gracz miał wgląd wtedy straciłoby to sens hazardu , jest wgląd w algorytm ? Jest , teraz tez wypierają się tego. Teraz losowość jest bo coś jest zaprogramowane z góry , a która gra na świecie nie ma zaprogramowanych postaci , aut , broni która strzelamy w grach . Wszystko jest zaprogramowane z góry , nie tworzymy tego . Zaczynamy grę np ( wyścigi aut ) z zaprogramowanego wcześniej punktu i nie możemy go zmienić , czy to jest charakter losowy ? Napewno nie . Ale w innym przypadku jest . Sądy myślą że każdy obywatel jest idiotą i wciskają i wciskają takie głupoty że jak czytam wypociny to mam wrażenie że obrażają mnie i ludzi którzy są w tych sądach i liczą na sprawiedliwość . Nie daj że obrażają ludzi swoimi orzeczeniami to jeszcze obrażają prawo, które obywatel ma stosować a cwaniak sądowniczy interpretuje i przekłamuje rzeczywistość . Porażka naszego państwa . Dno dna

Prok

11:01
22/09/2021

Moim zdaniem SN zrobi unik i przeżuci gorący kamień na podwórko skąd przyleciał . I powie że każda sprawa jest indywidualna i to sąd w drodze rozpoznawania sprawy każdorazowo będzie rozpoznawał czy w trakcie gry doszło do złamania ustawy . Takie jest moje zdanie. Według litery prawa i lini orzeczniczej , która stosowana jest przez 14 lat SN musiałby wypowiedzieć się że nie znajomość wyniku gry to losowość i skoro jest znany wynik to nie ma losowości , a wiemy już że nie wolno ufać Sądowi . SN nie będzie torpedował swojej lini orzeczniczej tylko zrobi tak jak napisałem wcześniej . Wiadomym jest że litera prawa storpeduje salony lotto a SN nie pozwoli na to . A w sądach rejonowych nie zbadane są wyroki , pełny misz masz a na końcu Sąd powie że stoi na straży skarbu państwa i coś głupiego będą wymyślać tak jak teraz . Już wynik gry może być znany ale zaprogramowany jest program z układami po kolei i to jest charakter losowy . SN przeżuci to na wykładnie głupich sądów rejonowych . Oczywiście nie wszystkie sądy działają poza granicami prawa jak i swoimi wcześniejszymi orzeczeniami . Są takie sądy gdzie litera prawa odgrywa główną role mając na uwadze obywatela i zaufania obywatela do prawa . Ale tych sądów jest malutko .

zi zi

16:39
21/09/2021

to sądzisz że sprawa futur wyjaśni się do końca roku jaki może być wynik ???- twoim zdaniem

Prok

16:49
20/09/2021

Myśle że sprawy Futury jako karne nie mają soe źle , napewno będzie to zależało od SN który zbiera się 09.11.2021, czy element losowy wyklucza podgląd do algorytmu czy jakoś tam , ale wszyscy wiemy o co chodzi

zi zi

15:11
18/09/2021

a jak sprawy się mają z FUTURĄ

Kikikomora

09:57
18/09/2021

Za kratami jest już sporo ludzi, nie martw się o to.

Prok

08:47
18/09/2021

Już nie jeden siedzi za 107 kks . Teraz dorzucają 37 kks i dają do odsiadki . Teraz nawet jak klient gra na zwykłych hazardowkach dostaje karę grzywny .

Prok

02:17
17/09/2021

I to już nie jeden siedzi za automaty . Za 107 kks i dokładana jest 37 kks . Teraz ta 37 kks to standard , rozdają ją każdemu i wtedy siedziba . A dodatkowo teraz weszły przepisy że gracza tez karają grzywną jak złapią przy zwykłych sypakach .

czytelnik

20:58
15/09/2021

A mnie interesuje czy ktoś trafił do więzienia za organizowanie tych gier hazardowych?

Yyy

15:14
14/09/2021

Po kilku miesiącach wznowili działalność? He he. U mnie otwierają po jednym góra dwóch dniach. Nie można pozwolić sobie na przestój, czynsze opłacone itd.
E-PLAY.PL