Afera na Ukrainie. Duży operator uchylał się od płacenia podatków?!

Najczęściej czytane Ze świata
Wiktor Czerwiński 09/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2024

Detektywi Biura Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy (BEB) zdemaskowali jednego z największych licencjobiorców gier hazardowych w Internecie, który uchylał się od płacenia podatku w wysokości 1,2 miliarda hrywien (128.5 mln PLN/29.7 mln EUR).

Ze śledztwa wynika, że ​​grupa osób spośród pracowników firmy organizowała w Internecie nielegalne gry hazardowe.

Wykorzystując ponad 30 witryn lustrzanych, które mają interfejs podobny do witryny licencjonowanej, a także „błędnie kodując” płatności, stworzyli schemat uchylania się od płacenia podatków w dużych kwotach.

Ustalono także, że koncesjonariusz gier hazardowych nie przebywał pod adresem wskazanym w zezwoleniu wydanym przez ukraińskiego regulatora hazardowego KRAIL. A jak ustaliło śledztwo jego pracownicy celowo ukryli dowody – dokumenty i inne informacje niezbędne do kompleksowego, pełnego i bezstronnego śledztwa w sprawie okoliczności przestępstwa.

Biuro informuje iż na ten moment skonfiskowano 700 mln hrywien znajdujących się na rachunkach firmy. Dochodzenie przedprocesowe jest w toku. Wsparcie operacyjne realizowali pracownicy SBU. Zarządzaniem proceduralnym zajmują się prokuratorzy Prokuratury Generalnej.

Podejrzaną firmą jest Cosmolot

Według informacji podanych przez Forbes, firmą wobec której toczy się postępowanie jest Cosmolot. W oficjalnym oświadczeniu spółka zaprzeczyła oskarżeniom, uznając je za bezpodstawne i zapowiedziała, że złoży odwołanie do sądu od decyzji o zajęciu środków.

Spółka poinformowała , że pracownicy Cosmolot zajmują się wyłącznie utrzymaniem i utrzymaniem oficjalnej strony internetowej cosmolot.ua, która działa wyłącznie w oparciu o licencję.

„Pracownicy spółki nie są i nigdy nie byli zaangażowani w organizację jakichkolwiek gier hazardowych innych niż te prezentowane na oficjalnej stronie Cosmolot” – oświadczono.

Wspomniane strony internetowe podane przez BEB nie mają nic wspólnego z Cosmolotem – stwierdziła firma. W szczególności niektóre strony internetowe, mimo że mają nazwę i styl podobny do Cosmolot, kierowały graczy na strony innych kasyn online.

„W rzeczywistości pewne osoby nielegalnie wykorzystywały TM Cosmolot w celu przyciągnięcia graczy do innych, zwykle nielicencjonowanych kasyn online. Cosmolot regularnie kontaktuje się z dostawcami usług hostingowych w celu zablokowania odpowiednich witryn. Listę takich witryn i odpowiednie wyjaśnienia przekazano detektywom BEB, ale zostały one zignorowane ” – przekazano w komentarzu.

Firma oświadczyła również, że wszystkie dokumenty, które były i są dostępne w Cosmolot, zostały dostarczone i są gotowe do udostępnienia wszelkim organom ścigania i organom regulacyjnym.

Oświadczenie Arnulf Damerau, głównego inwestora Cosmolot

Na oficjalnym profilu Cosmolot na platformie LinkedIn pojawiło się oświadczenie wydane przez głównego inwestora marki, Arnulf`a Damerau.

Po mojej pierwszej inwestycji w ukraińską infrastrukturę w 2013 roku straciłem 25 milionów euro z powodu korupcji podczas prezydentury Janukowycza. Jednak nowa ukraińska demokracja na drodze do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO dała mi nadzieję.

Dla każdego humanisty, a zwłaszcza Niemca urodzonego z historyczną winą, obowiązkiem jest wspieranie kraju, który jest atakowany, zwłaszcza że moją rodzinę spotkał w Królewcu w 1944 r. ten sam los, jaki Ukraińcy spotykają od 2022 r. Mam na myśli Buchę. Zainwestowałem w Ukrainę przyszłości, aby zbudować globalną platformę dla ukraińskiej gospodarki i sektora IT, opartą na biznesie, który prawdopodobnie nie będzie narażony na ryzyko bankructwa w czasie wojny. Moją pasją stało się budowanie wizji Prezydenta Ukrainy: legalnego, licencjonowanego, białego biznesu w branży gier, rozrywki i hazardu, który z kwotą 2,6 miliarda UAH (63 miliony USD) stał się tak dużym podatnikiem jak Arcelor Mittal i jest większy niż wiele spośród 100 największych ukraińskich firm. Ale nasza firma nie tylko płaci podatki do budżetu państwa, które służą obronie Ukrainy przed agresorem, ale także wspieramy Siły Zbrojne Ukrainy AFU technologią wojskową, dronami, liniami lotniczymi Cosmolot. Sercem tych działań jest Cosmolot. Jakikolwiek atak na Cosmolot osłabia ukraińską armię, budżet państwa, biznes i wizerunek międzynarodowy.

Atak na Cosmolot jest niepatriotyczny i przynosi korzyść Rosji. Kto stoi za atakiem na Cosmolot? Spotkałem mężczyznę.

Cosmolot znajduje się pod presją ogólnoustrojową. Wcześniej były to pojedyncze ataki organów ścigania, ale teraz jest to nalot.

Cosmolot to ukraińska firma z udziałowcami z USA i Wielkiej Brytanii. Kasyno internetowe Cosmolot podlega SPACEIKS LLC, udziały w kapitale zakładowym i cały napływ mają jedynie dwie osoby – założyciel firmy, Ukrainiec Sergij Potapow oraz inwestor z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – Arnulf Damerau, możesz to sprawdzić w Jednolitym Rejestrze Państwowym. Firma jest licencjonowaną legalną działalnością, dużym podatnikiem na Ukrainie, tworzy miejsca pracy i stale pomaga frontowi. Dotychczas w 2023 roku firma zebrała 2,6 mld hrywien (63 mln dolarów) ze składek, sfinansowała 50 trwałych bezzałogowców na front i przekazała na front ponad 130 mln hrywien (3 mln dolarów) ogólnej pomocy.

Po początkowym ataku skóry do firmy zgłaszały się różne osoby z propozycjami „rozwiązania” problemów dotykających firmę. Ale nasze świadectwo zawsze brzmiało „NIE”. Działamy legalnie, zgodnie ze wszystkimi przepisami i nie bierzemy udziału w schematach korupcyjnych.

Prowadzimy działalność zgodnie z zamierzeniami Prezydenta i Parlamentu w ustawie o grach hazardowych: białą firmą przejrzystą według międzynarodowych standardów kontroli.

W wyniku tego, że płacimy duże podatki, ataki stały się większe, a presja jeszcze większa. Pojawiają się cyberataki, pracownikom oferowane są łapówki.

Próbują nas złamać pustymi i bezpodstawnymi oskarżeniami o powiązania z Rosją, stwarzając firmie problemy wizerunkowe i operacyjne.
Teraz mamy terroryzm telefoniczny, ataki spamowe i oszczerstwa partnerów. Niewidocznie masowo dzwonią do partnerów firmy i ich bliskich. Najlepszym rozwiązaniem są puste rozmowy i groźby, które mogą prowadzić do problemów operacyjnych dla firmy.

I to już nie jest zwykłe ściśnięcie – to przestępstwo. Jest to niedopuszczalne we władzy prawnej. Abyśmy nie dali się zwieść zwykłym schematom korupcyjnym i „oszustwom”. Zwracamy się do policji, aby zidentyfikowała tych, którzy za nami stoją. Wszystkie osoby biorące udział w szantażu mogą ponieść odpowiedzialność za swoje nielegalne działania. Gdy tylko zostanie potwierdzone, że w tych akcjach biorą udział prawdziwi przedstawiciele władz państwowych, to nie będę się tym zawracał i wraz ze wszystkimi dowodami udzielę dodatkowych informacji, kto i co organizowało nielegalny nacisk na Cosmolot.

Atakując na Cosmolot, bandyci ukradną z budżetu państwa 2,6 miliarda (63 mln dolarów) hrywien, a także ukradną drony Siłom Zbrojnym Ukrainy. Należy zadać światu pytanie, czy taki jest interes patriotów Ukrainy i wyzwolenia Ukrainy. A co ma zrobić inwestor zagraniczny przed Narodami Zjednoczonymi, przed Światowym Forum Ekonomicznym i wspierać bezpośrednie inwestycje zagraniczne na Ukrainie, jeśli tak właśnie dzieje się z międzynarodowym inwestorem z Wielkiej Brytanii i USA. Tak będzie wyglądać członkostwo Ukrainy w UE.

Andrii Yermak zaprzeczył panu Junkerowi jakoby na Ukrainie doszło do korupcji. Popieram Prezydenta Ukrainy i wspieram Kancelarię Prezydenta, zwłaszcza Andrii Jermaka, aby udowodnił światu, że Ukraina jest gotowa do członkostwa w UE i spełnia międzynarodowe standardy antykorupcyjne. Nigdy nie prosili o udział w naszej działalności.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL