Akcja Policji i KAS na nielegalny hazard w Mińsku Mazowieckim

Automaty
Adam Brzozowski 26/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją mińskiej komendy, we współpracy z funkcjonariuszami Mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej, przeprowadzili akcję w jednym z lokali na terenie gminy Mińsk Mazowiecki, która zakończyła się zabezpieczeniem 5 nielegalnych automatów przeznaczonych do gier hazardowych. W trakcie działań zatrzymano mężczyznę, który przyznał się do organizowania nielegalnego procederu.

Kilka dni temu policjanci z Mińska Mazowieckiego oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeszukali wytypowany lokal. Wybór miejsca kontroli był efektem wcześniejszych działań operacyjnych i zdobytych informacji.

W trakcie przeszukania ujawniono 5 automatów przeznaczonych do nielegalnych gier hazardowych oraz zabezpieczono ponad 2 000 złotych w gotówce. Wartość zabezpieczonego mienia, wraz z automatami, przekracza 62 000 złotych.

Obecnie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z podejrzeniem prowadzenia w lokalu nielegalnych gier hazardowych.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa zgodnie z art. 107 par. 1 Kodeksu Karno-Skarbowego, zatrzymano jedną osobę, która usłyszała zarzuty.

Zgodnie z przepisami, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grozi kara w wysokości 100 tysięcy złotych za każde urządzenie. Ponadto za organizowanie nielegalnych gier hazardowych, oprócz wysokiej grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL