Akcje KAS na nielegalne automaty w Świeciu

Automaty
Adam Brzozowski 03/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 3 lutego 2024

Wspólna akcja funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Kujawsko-Pomorskiego oraz policjantów z Komendy Powiatowej ze Świecia doprowadziła do likwidacji trzech punktów z nielegalnymi automatami do gier. W trakcie akcji zabezpieczono 14 urządzeń oraz ponad 30 tysięcy złotych w gotówce.

W ciągu ostatnich tygodni funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia oraz policjanci ze Świecia przeprowadzili kontrole w dwóch lokalach w Świeciu oraz jednym w miejscowości Nowe, w związku z podejrzeniem urządzania nielegalnych gier hazardowych.

W trakcie działań mundurowi zabezpieczyli 14 nielegalnych automatów, na których przeprowadzili eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Wszystkie potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Dodatkowo przejęto telefony komórkowe, dokumentację dotyczącą nielegalnego procederu, klucze serwisowe oraz ponad 30 tysięcy złotych w gotówce.

Podejrzani zostali postawieni w stan oskarżenia. Śledczy z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu przedstawili dwóm osobom zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło/zdjęcia: Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL