Akcje KAS w Kętrzynie i Lidzbarku

Automaty
Adam Brzozowski 08/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 8 lutego 2024

W ciągu ostatnich dwóch tygodni funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) zabezpieczyli automaty oraz komputery do prowadzenia gier hazardowych.

W trakcie działań prowadzonych w Kętrzynie, funkcjonariusze z Referatu Realizacji w Ełku dokonali wejścia do lokalu, w którym znajdowały się 2 urządzenia do gier. Wewnątrz obiektu przebywała osoba z obsługi punktu, która została przesłuchana w charakterze podejrzanego, oraz dwie osoby jej towarzyszące, przesłuchane w charakterze graczy.

W trakcie przeprowadzonych czynności przeprowadzono eksperyment procesowy na automatach, który jednoznacznie potwierdził, że są nielegalne. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwa automaty, trzy telefony komórkowe, modem, kamery oraz klucze do automatów.

Natomiast podczas działań przeprowadzonych na terenie Lidzbarka, funkcjonariusze z Drugiego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku zajęli komputery do gier.

W punkcie, który poddano kontroli, stwierdzono obecność trzech włączonych komputerów służących do gier hazardowych. Na ladzie znajdował się sejf z akceptorem banknotów.

W trakcie czynności, „funkcjonariusz zakredytował sejf banknotem” i po chwili otrzymał od osoby z obsługi kod dostępu do jednego ze stanowisk komputerowych. W identyczny sposób uruchomiono pozostałe komputery.

W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze zabezpieczyli sejf z akceptorem banknotów, trzy komputery przeznaczone do prowadzenia gier oraz jeden komputer służący do uruchamiania gier. Sprawa została przekazana do Działu Dochodzeniowo-Śledczego WMUCS.

źródło/zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL