Akcje Paysafe drożeją ze względu na lepsze przychody

Akcje Paysafe wzrosły po tym, jak spółka podzieliła się lepszymi niż oczekiwano prognozami zysków i przychodów na ten rok, jednak ciągle są powody do pesymizmu. Dostawca płatności z siedzibą w Wielkiej Brytanii (ticker: PSFE) wkroczył głębiej w rynki zakładów sportowych online, ogłaszając umowy z Betsafe w Kolorado i operatorami w Kansas.

Branża wciąż się rozwija, a ryzyko dla operatorów pozostaje wysokie. W tym roku walory potaniały już o około 65%. Akcje podskoczyły w czwartek o 15%. Paysafe niedawno ogłosiło umowy z Betsafe w Kolorado i operatorami sportowymi online w Kansas.

Co słychać w Paysafe?

Według Associated Press wyborcy zdecydowanie odrzucili środek legalizacji zakładów sportowych online, a około 80% głosów sprzeciwiło się inicjatywie, która zgromadziła miliony dolarów od zwolenników takich jak DraftKings i FanDuel. W tym roku firma przeszła dwie kluczowe zmiany w zarządzie. W sierpniu mianował Alexa Gersha na stanowisko dyrektora finansowego, po wyborze Bruce’a Lowthersa na stanowisko dyrektora generalnego w kwietniu.

To o jeden ruch za dużo w krótkim okresie dla spółki publicznej, powiedział Barron’s analityk Susquehanny, James Friedman. Paysafe po raz drugi wszedł na giełdę na początku zeszłego roku poprzez istniejącą już spółkę w formie odwrotnego przejęcia.

W czwartek Paysafe podał zysk na akcję w wysokości 4 centów za kwartał kończący się we wrześniu, nieco niższy niż konsensus, który wskazywał na 5 centów. Przychody w wysokości 366 milionów dolarów przekroczyły poprzednie prognozy zarządu i 353 miliony dolarów, które prognozowało Wall Street.

To, co prawdopodobnie pomogło w zwyżce akcji, to prognoza roczna. Po obniżeniu rocznych prognoz finansowych na cały rok w raporcie zysków za drugi kwartał, Paysafe w swoim raporcie zysków za trzeci kwartał stwierdził, że spodziewa się, że przychody wyniosą od 1,48 miliarda do 1,49 miliarda dolarów za rok. To więcej niż prognozują analitycy na 1,47 miliarda dolarów. Prognozy skorygowanych zysków przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i amortyzacji w wysokości od 407 mln do 411 mln USD za rok również przekroczyły oczekiwania analityków wynoszące 403 mln USD.

Źródło: comparic.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.