Albania wyda licencje na zakłady sportowe online!

Polecane Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 09/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2024

Albański parlament poinformował, że zatwierdził zmiany regulacyjne mające na celu zniesienie zakazu zakładów sportowych online, które zostało wprowadzone pięć lat temu wraz z całkowitym zakazem gier hazardowych za wyjątkiem kilku kasyn naziemnych.

Zmiany zostały poparte przez wszystkich 74 obecnych członków parlamentu w czwartek 8 lutego 2024 roku.

Jak podaje ministerstwo gospodarki, rząd podjął decyzję o zmianach w ustawie 155/2015 i zniesieniu zakazu internetowych zakładów sportowych, próbując powstrzymać ich rozprzestrzenianie się na nielegalnym rynku.

Licencje otrzyma jedynie 10 firm z wcześniejszym doświadczeniem w branży bukmacherskiej.

W ostatnich latach hazard był mocno ograniczony

W 2018 r. parlament Albanii głosował za usunięciem od 2019 roku hazardu z obszarów mieszkalnych, aby ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. Jednak wiele lokali bukmacherskich nadal działało w „podziemu”.

Przed wprowadzeniem zakazu zakłady sportowe odbywały się głównie w sieciach kawiarni należących do trzech koncesjonowanych firm. W 2018 roku na terytorium Albanii działało łącznie ponad 4200 kawiarni z zakładami sportowymi.

Według oficjalnych danych przed wprowadzeniem zakazu Albańczycy wydawali na zakłady sportowe do 150 milionów euro rocznie. Jednak po uwzględnieniu nielegalnych zakładów liczba szacowana jest na 700 milionów euro.

zdjęcie główne: Parlament Albanii

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL