Amadeusz Ferrari złamał ustawę hazardową?

Ciekawostki Prawo hazardowe
Wiktor Czerwiński 07/07/2023

Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2024

Jak poinformował serwis vibez.pl polski influencer oraz zawodnik walczący na galach freak fight Amadeusz Ferrari wybrał się do Las Vegas i złamał ustawę hazardową. Z filmiku który opublikował na swoim kanale, oprócz ogromnej ilości kiczu i prostactwa faktycznie wylewa się co krok logo jego sponsora, czyli GGPoker.

Z filmu dowiadujemy się, że jest to dopiero początek serii filmów o przygodach Amadeusza w Las Vegas. Według uroczego Amadeusza, który w pewnych kręgach jest znany z tego, że jest znany film nie łamie aktualnej ustawy hazardowej. Informuje o tym opis znajdujący się pod filmem według którego jest on skierowany do osób polskojęzycznych zamieszkałych na terytoriach gdzie uczestnictwo z Serwisu (GGPoker?) jest zgodne z prawem.

Logo jego sponsora jest cały czas widoczne w lewym górnym rogu nagrania. Dodatkowo sam bohater nagrania ubrany jest w koszulkę sponsora, a dodatkowo na ekranie od czasu do czasu pojawia się czarna plansza z logo sponsora.

Czy doszło do złamania przepisów artykułu 29 ustęp 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych według której zakazana jest reklama i promocja gier cylindrycznych, gier w kości, gier w karty, zakładów wzajemnych oraz gier na automatach?

Dodatkowo według informacji na stronie Ministerstwa Finansów Szczegółowa definicja reklamy i promocji została zawarta w ustawie o grach hazardowych (art. 29 ust. 6-9). Zgodnie z przepisami ustawy reklamą jest m.in. publiczne rozpowszechnianie znaków towarowych, symboli graficznych i innych oznaczeń związanych z grami hazardowymi albo podmiotami urządzającymi te gry, w tym zamieszczanie linków przekierowujących na strony internetowe podmiotów świadczących usługi w zakresie gier hazardowych. Z kolei przez promocję należy rozumieć m.in. zachęcanie do uczestnictwa w grach hazardowych, przekonywanie ludzi o zaletach tych gier albo zachęcanie do wstępu do miejsc, gdzie organizowane są gry hazardowe.

Jaki będzie ciąg dalszy tej sprawy i czy w ogóle będzie przekonamy się wkrótce.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL