Barstool Sports ponownie z DraftKings

Inwestycje i umowy USA
Wiktor Czerwiński 13/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2024

Niedługo po zakończeniu finału Super Bowl LVIII założyciel Barstool, Dave Portnoy, poinformował że jego marka mediów sportowych odnowi swoje relacje z DraftKings jako oficjalnym partnerem bukmacherskim jednego z największych operatorów zakładów sportowych w USA.

Umowa ta, o której po raz pierwszy wspomniano w zeszłym miesiącu, doszła do skutku po wygaśnięciu umów o zakazie konkurencji, które zostały zawarte, gdy Portnoy odkupił markę od PENN Entertainment w 2023 r. za 1 dolara.

Transakcja ta oznacza drugą współpracę obu stron. Firmy DraftKings i Barstool współpracowały już 10 lat temu w ramach współpracy marketingowej.

„Z dumą ogłaszam, że Barstool podpisał wieloletnią potworną umowę z DraftKings. Wróciliśmy do naszych korzeni. DraftKings po raz kolejny jest wyłącznym partnerem Barstool Sports w zakresie zakładów sportowych. Im więcej rzeczy się zmienia, tym bardziej pozostają takie same.” – powiedział Portnoy

Umowa obejmuje włączenie przez Barstool kursów DraftKings do ich treści i odsyłanie użytkowników do bukmachera.

Przed przejęciem Barstool przez PENN Entertainment w 2020 r. firma miała podobne umowy z kilkoma partnerami bukmacherskimi.

W 2021 r. PENN wprowadził na rynek Barstool Sportsbook, którego nazwę zmieniono na ESPN Bet w listopadzie zeszłego roku, co było pierwotną przyczyną obowiązywania umów o zakazie konkurencji. Umowy zabraniały Barstoolowi współpracy z innym operatorem do końca sezonu NFL.

zdjęcie: barststoolsports.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL