Brytyjski regulator podejmuje działania przeciwko trzem operatorom

hazard online

Gambling Commission zweryfikowała licencje trzech operatorów gier hazardowych (BGO Entertainment, GAN Plc i NetBet Enterprises) po kilku zgłoszonych błędach w zakresie ochrony graczy i kontroli przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Regulator dodał nowe warunki do licencji BGO i Gan PLC, podczas gdy wszyscy trzej muszą ulepszyć procedury i dokonać wpłaty na Krajowy Fundusz Zmniejszenia Szkód Związanych z Hazardem.

Stwierdzono, że BGO ma systemowe wady w zakresie odpowiedzialności społecznej, które mają wpływ na klientów w jego kasynach online. Nie udało mu się przeprowadzić wzmożonej analizy w odniesieniu do 250 największych klientów, co jest warunkiem wynikającym z brytyjskich przepisów dotyczących prania pieniędzy z 2017 r. Prowadził również nieodpowiednie rejestry interakcji z klientami i kontroli odpowiedzialności w okresie od 25 września 2018 r. do 23 marca 2020 r. Gambling Commission podała, że BGO nie przeprowadziło kontroli źródła finansowania klienta, który zdeponował 100 000 funtów i stracił 65 000 funtów w siedem dni, mimo że wiedział, że jego pensja nie przekracza 20 000 funtów. Operator musi teraz zapłacić 2 miliony funtów.

Okazało się także, że GAN PLC nie spełnił czterech warunków dotyczących odpowiedzialności społecznej, oceny ryzyka i przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy w okresie od sierpnia 2018 r. do września 2019 r. Komisja stwierdziła, że przyjmuje wyciągi bankowe od klienta pod innym nazwiskiem i nie przeprowadza regularnej oceny kontroli AML. GAN musi zapłacić 146 000 funtów

Wreszcie Gambling Commission stwierdziła, że NetBet wdrożył nieodpowiednie procedury przeciwdziałania praniu pieniędzy. Nie przeprowadził odpowiednich kontroli z należytą starannością na klientach znajdujących się w grupie ryzyka, a w niektórych przypadkach nie przeprowadził żadnych kontroli. Okazało się, że personel nie przeszedł kompleksowego szkolenia w zakresie AML i obsługi klienta. Operatorowi nakazano zapłacić 748 000 funtów.

Gambling Commission wezwała ostatnio sektor usług finansowych w Wielkiej Brytanii do pomocy w zwalczaniu szkód związanych z hazardem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *