Entain o krok od finalizacji przejęcia STS

Inwestycje i umowy
Wiktor Czerwiński 22/08/2023

Ostatnia aktualizacja: 22 sierpnia 2023

Entain jest już tylko o krok od sfinalizowania przejęcia STS, po tym gdy akcjonariusze polskiej grupy bukmacherskiej STS Group jednomyślnie zatwierdzili ofertę przejęcia.

Zarząd Entain oświadczył, że jego oferta przejęcia została zaakceptowana przez akcjonariuszy STS posiadających łącznie 155 591 656 akcji, co odpowiada około 99,3% całkowitego wyemitowanego kapitału akcyjnego.

Na obecnym etapie Entain spodziewa się sfinalizować najnowszą transakcję M&A 24 sierpnia 2023 r., nabywając pozostałe akcje niebędące przedmiotem wezwania i wycofując spółkę STS Holdings z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oferta obejmuje 28 % premię w stosunku do trzymiesięcznej średniej ceny ważonej wolumenem oraz 20 % premię w stosunku do ceny z dnia 12 czerwca 2023 r., która wycenia STS na około 750 mln funtów.

Przed głosowaniem akcjonariuszy Rodzina Juroszków – dyrektor generalny Mateusz Juroszek i jego ojciec Zbigniew Juroszek, którzy łącznie posiadają 70% udziałów w STS – zawarli wiążącą umowę i przyjęli ofertę. Mateusz będzie nadal kierować STS, dołączając jednocześnie do zarządu Entain CEE.

Zakupu dokonuje jednostka Entain CEE, która została utworzona w listopadzie 2022 r. i której udziały są podzielone w proporcji 75–25% pomiędzy dawne GVC i Emma Capital.

Założona latem ubiegłego roku po zakupie chorwackiej spółki SuperSport za 690 mln funtów, spółka Entain CEE jest spółką powstałą pomiędzy Entain i EMMA Capital. Entain posiada 75% udziałów w organizacji, na której czele stanie Radim Haluza.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL