IGT wycofała pozew i przedłużyła partnerstwo z brytyjską loterią narodową

Inwestycje i umowy Loterie Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 18/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2024

Wiodący dostawca technologii obsługujący loterie na całym świecie, International Game Technology (IGT), ogłosiła, że udało jej się przedłużyć umowę na świadczenie systemu loteryjnego dla brytyjskiej National Lottery.

Ogłoszenie następuje przed przeniesieniem licencji loterii z Camelot na Allwyn, zaplanowanym na początek przyszłego miesiąca.
W rezultacie IGT będzie w dalszym ciągu zasilać National Lottery swoją technologią i rozwiązaniami, torując drogę do udanej transformacji pod kierownictwem Allwyn.

IGT dostarczało wcześniej technologię loteryjną dla firmy Camelot, która od początku konkursu w 1994 r. pełniła funkcję operatora loterii krajowej. Jednak przed wygaśnięciem trzeciej licencji Camelot, w marcu 2022 r brytyjski organ regulacyjny ds. gier hazardowych UKGC, wybrał firmę Allwyn na posiadacza czwartej licencji na loterię na kolejnych 10 lat.

Po przetargu zarówno Camelot, jak i IGT oddzielnie wniosły skargi do Wysokiego Trybunału przeciwko decyzji o przyznaniu licencji firmie Allwyn. Podczas gdy Camelot zakończył wszystkie postępowania sądowe we wrześniu tego samego roku, IGT je kontynuowała, domagając się jedynie odszkodowania, zamiast dążyć do zmiany decyzji o przetargu. W pozwie IGT stwierdziła, że utrata kontraktu doprowadziła do utraty reputacji, wartości firmy i możliwości zdobywania podobnych kontraktów.

Camelot został później przejęty przez Allwyn z planu emerytalnego nauczycieli Ontario w ramach transakcji o wartości 100 milionów funtów, która została sfinalizowana w lutym ubiegłego roku.

Porażka w Wysokim Trybunale w lipcu 2023 r. doprowadziła do zwrócenia się przez IGT do Sądu Apelacyjnego.

W wyniku nieoczekiwanego obrotu wydarzeń w zeszłym tygodniu IGT wycofała apelację związaną z Loterią Narodową, skutecznie rezygnując z roszczeń o odszkodowanie, których wcześniej domagała się od organu regulacyjnego.

„Cieszymy się, że możemy nadal wspierać działalność National Lottery, współpracując z wieloma innymi dostawcami i firmą Allwyn” – powiedział Jay Gendron, dyrektor operacyjny globalnej loterii IGT.

Współpraca z National Lottery nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że IGT ma rosnące portfolio partnerów loteryjnych na całym świecie. Firma jest obecnie głównym dostawcą technologii dla 25 loterii w całych Stanach Zjednoczonych i ośmiu z 10 największych loterii na świecie.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL