Japońskie władze uznają hazard w kasynach online za przestępstwo

W poniedziałek japońska Narodowa Agencja Policji (NPA) i Agencja ds. Konsumentów wydały ostrzeżenie w wielu mediach, w których ogłosiły korzystanie z zagranicznych witryn z grami online jako przestępstwo.

„Czy kiedykolwiek słyszałeś, że korzystanie z kasyn online jako osoba fizyczna jest legalne, o ile strona działa legalnie za granicą? Nawet jeśli kasyno online działa legalnie za granicą, łączenie się z Japonii, a następnie hazard na stronie jest nielegalny. Aresztowanie użytkowników kasyn online za przestępstwa związane z hazardem ma pierwszeństwo. Hazard to przestępstwo. Nie zbliżaj się.”

– brzmi ostrzeżenie.

Ostrzeżenie zawiera również dwa przykłady aresztowań użytkowników za korzystanie z kasyn online:

(1) Użytkownik, który połączył się z witryną kasyna online prowadzoną przez zagraniczną firmę przy użyciu komputera we własnym domu, a następnie grał z krupierem na tej stronie, został aresztowany za zwykłe przestępstwo związane z działalnością hazardową.

(2) Osoba, która zapewniła użytkownikowi dostęp do witryny kasyna online na serwerze zagranicznym za pośrednictwem komputera we własnym domu i pozwoliła mu obstawiać zakłady w Japonii, została aresztowana za nałogowy hazard. Użytkownik został również aresztowany za zwykłe przestępstwa związane z działalnością hazardową.

Zgodnie z japońskim prawem, kara za przestępstwa związane z hazardem to grzywna w wysokości nie większej niż 500 000 JPY (3.380 USD) lub do trzech lat pozbawienia wolności.

NPA poinformowała, że ​​dokonała 18 aresztowań w 2019 r., 16 w 2020 r. i kolejnych 16 w 2021 r. za przestępstwa hazardowe związane z kasynami online, z których wszystkie zostały popełnione w zakładach hazardowych.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.