KAS i Policja rozbiły hazardową grupę przestępczą. Grupa zarobiła na nielegalnych grach 480 mln zł

Automaty
Adam Brzozowski 25/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2024

Lubuska i wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie, skutecznie zlikwidowały grupę przestępczą, zajmującą się organizacją nielegalnych gier hazardowych. Grupa ta działała na terenie całego kraju, a w wyniku swojej nielegalnej działalności osiągnęła co najmniej 480 mln złotych. Osiem osób z grupy trafiło już do aresztu, natomiast wobec pozostałych oskarżonych zastosowano środki zapobiegawcze, takie jak poręczenia majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

W dniu dzisiejszym Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze oraz Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu wydały oświadczenie informując o sukcesie w rozpracowaniu grupy przestępczej organizującej nielegalny hazard.

Przestępcza organizacja prowadziła nielegalne gry hazardowe od listopada 2013 roku, początkowo operując w ponad 200 lokalach w Polsce, gdzie wykorzystywano automaty o niskich wygranych. Po wprowadzeniu zmian w przepisach członkowie grupy przeszli na organizację gier za pomocą komputerów, funkcjonując głównie jako kafejki internetowe.

Służby ujawniły istnienie dwóch magazynów, w których przechowywano zarówno automaty, jak i komputery służące do organizacji nielegalnych gier hazardowych. Cała operacja doprowadziła do przedstawienia aktu oskarżenia przeciwko 20 członkom zorganizowanej grupy przestępczej. Oskarżeni, w zależności od stopnia ich zaangażowania, stanęli przed groźbą kary nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło/zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL