Kasyna w Las Vegas zwalniają pracowników

Tropicana

Najpopularniejsze kasyna na Strip w Las Vegas nadal borykają się z poważnymi skutkami ekonomicznymi spowodowanymi pandemią Covid-19. Trzy kasyna znajdujące się na głównej ulicy Las Vegas ogłosiły, że zwolnią kolejnych pracowników.

Tropicana, Park MGM i MGM Grand ujawniły w listach do Urzędu ds. Zatrudnienia w Nevadzie, że zwolnią łącznie 1172 pracowników.

Tropicana zmniejszy zatrudnienie o 828 pracowników, Park MGM o 180, a MGM Grand o 164. Osobny list wysłany do Urzędu ds. Zatrudnienia ujawnił, że Tropicana zwolni kolejnych 132 pracowników w grudniu.

Te zwolnienia w Tropicana Las Vegas, Inc. są niefortunnym skutkiem okoliczności biznesowych związanych z COVID-19, które były nagłe, dramatyczne i poza naszą kontrolą. Nie mogliśmy przewidzieć, że pierwsze zamknięcia naszych nieruchomości, które zostały wydane przez jeden lub dwa stany na ograniczony czas, ostatecznie rozprzestrzenią się na wszystkie stany, w których działamy, i ostatecznie zostaną przedłużone, przerywając czasowo prawie wszystkie nasze sprawy biznesowe – napisał zastępca dyrektora generalnego Tropicana, Mike Thoma.

Gubernator Steve Sisolak zamknął kasyna w połowie marca i otworzył je ponownie na początku maja, wprowadzając szereg obowiązkowych protokołów sanitarnych.

Branża kasyn w Las Vegas została szczególnie dotknięta pandemią, ponieważ w dużej mierze opiera się na turystyce. Analitycy przewidują, że ożywienie może potrwać do czterech lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *