„Katastrofa” dla Włoch w nowych przepisach dotyczących gier rozrywkowych

Przebudowa włoskich przepisów dotyczących automatów rozrywkowych może mieć katastrofalne skutki dla sektora tej branży przemysłu hazardowego.

Sytuacja jest tak niepokojąca, że ​​Euromat, europejska federacja stowarzyszeń branżowych automatów do gier, zwraca się do Unii Europejskiej, aby zwrócić uwagę, że propozycje są niewykonalne. Seminarium omawiające kryzys zaplanowano na pierwszy dzień wirtualnego pokazu EAG Online 20 kwietnia.

Przestarzałe przepisy dotyczące włoskich automatów rozrywkowych już dawno czekały na rewizję„, informuje Alessio Crisantemi, redaktor włoskiej publikacji GiocoNews, który zwraca uwagę, że w obecnym ustawodawstwie nie ma wzmianki na przykład o grach polegających na wymianie biletów.

Badanie sytuacji zostało przeprowadzone przez zespół akademicki pracujący w imieniu włoskich stowarzyszeń branżowych, szczególnie zwracając uwagę na wykup biletów, próbując obalić mit, że są to w rzeczywistości gry losowe.

Badanie to jest obecnie bliskie ukończenia i zostanie omówione na zbliżającym się seminarium. W międzyczasie włoskie regiony nadal kontrolowały branżę za pomocą przestarzałych i mylących przepisów.

Teraz Włochy przedstawiły Komisji Europejskiej projekt dekretu z nowymi przepisami technicznymi dotyczącymi urządzeń bez nagród pieniężnych. To właśnie ten dokument dotyczy całej branży.

Ryzyko jest teraz większe niż możliwości”, powiedział Crisantemi dla InterGame. „Między innymi operatorzy chcą teraz zgłosić władzom swoje obawy i zwrócić uwagę innym krajom europejskim na zagrożenie dla ich rynków przez włoskie propozycje. „A zatem nie jest to tylko kwestia włoska, ale międzynarodowa”.

W dekrecie jest propozycja, aby każdy typ maszyny wchodzący na rynek włoski był homologowany, co jest zrozumiałe, niewykonalne tylko z punktu widzenia możliwych do poniesienia kosztów takich badań.

Istnieje wiele innych kwestii związanych z propozycjami, które zostaną szczegółowo omówione na seminarium, które odbędzie się o godzinie 11:30 we wtorek 20 kwietnia.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.