Kolejne zabezpieczone automaty

Automaty
Bartosz 14/12/2014

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2014

W październiku bieżącego roku pyrzyccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Służby Celnej zabezpieczali automaty do gier hazardowych w obiektach handlowych i usługowych. Działania zostały powtórzone w czwartkowy wieczór. Ich efekt to zabezpieczonych dziesięć kolejnych automatów. Osobom, które udostępniły je do powszechnego użytku grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności

 

W lokalu gastronomicznym mieszczącym się na terenie jednej ze stacji paliw na terenie powiatu pyrzyckiego, do użytku publicznego udostępnione było kilka automatów do gier hazardowych. Policjanci po uzyskaniu informacji, że mogą one być udostępniane w sposób niezgodny z prawem, przy współpracy z funkcjonariuszami Służby Celnej w czwartek wieczorem udali się do lokalu aby sprawdzić legalność ich funkcjonowania. W trakcie kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie dziesięć automatów do gier hazardowych o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Lokal, w którym można było wrzucić pieniądze do maszyny i liczyć na ich pomnożenie nie posiadał niestety koncesji na prowadzenie tego typu działalności, co może skutkować wysokimi karami grzywny lub nawet trzy letnim pozbawieniem wolności dla właścicieli. Taką bowiem karę przewiduje w swoich zapisach Kodeks Karny Skarbowy.

Źródło: pyrzyce.policja.gov.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL