[video!] Nielegalny salon gier w mieszkaniu i narkotyki, czyli akcja Policji i KAS w Legnicy!

Automaty Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 16/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2024

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy przeprowadzili wspólne działania, które zaowocowały zabezpieczeniem sześciu nielegalnych automatów do gier hazardowych na terenie miasta. Ponadto ujawniono również narkotyki.

W dniu Walentynek, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych i przeciwko mieniu, przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy.

W trakcie zaplanowanej akcji policjanci siłowo wkroczyli do jednego z mieszkań(!)na terenie Legnicy, gdzie miały być organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Kontrolujący zastali 5 z 6 urządzeń włączonych do prądu i gotowych do pracy. Na maszynach znajdowały się gry o charakterze losowym, które były prowadzone w celach komercyjnych, co wymagało koncesji niezbędnej do prowadzenia kasyna. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły, że automaty działały w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. Po wstępnych badaniach za pomocą testerów okazało się, że zabezpieczona substancja to metamfetamina. W trakcie działań na miejscu zabezpieczono również gotówkę.

Właścicielowi oraz osobie udostępniającej lokal grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Obecnie śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

źródło/zdjęcia: KMP w Legnicy/Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL