Niemieckie ustawodawstwo dotyczące hazardu ratyfikowało nowe ustalenia

Parlamenty stanowe w Szlezwiku-Holsztynie i Saksonii podpisały nowy traktat dotyczący hazardu w Niemczech, co oznacza, że ​​13 z 16 stanów tego kraju ratyfikowało teraz nowe ustawodawstwo.

Ostatnie ratyfikacje zbliżają nowy niemiecki traktat międzypaństwowy w sprawie hazardu po kilku okresach opóźnienia, ponieważ wymagał on ratyfikacji co najmniej 13 państw.

Traktat został już ratyfikowany przez niemieckich ministrów-prezydentów w listopadzie 2020 r., a kraj rozpoczął już okres przejściowy, umożliwiający operatorom gier hazardowych, którzy wcześniej nie uzyskali licencji, prowadzenie działalności w kraju zgodnie z przyszłymi przepisami.

Saksonia, jeden z trzech ostatnich stanów, które ratyfikowały traktat, ma również gościć federalny organ regulacyjny ds. Hazardu, ale oczekuje się, że wejście w życie potrwa dwa lata.

Ratyfikacja traktatu przez Schleswig Holstein kończy tymczasem bardziej liberalne ramy regulacyjne dotyczące hazardu w tym stanie w celu przystąpienia do nowego porozumienia federalnego.

W 2012 roku oderwał się od innych krajów związkowych Niemiec, aby wprowadzić własny system regulacyjny obejmujący gry w kasynie online. Jego własne przepisy były mniej restrykcyjne niż te, które zostaną teraz wdrożone na poziomie federalnym, ponieważ nie miały ograniczeń w kasynie online.

Nowy traktat międzystanowy narzuca limit stawki 1 € na spin na automatach i obowiązkową średnią prędkość wirowania wynoszącą pięć sekund. Gry stołowe zostaną oddzielone od automatów, a państwa będą mogły przyznawać loteriom monopol na produkt.

1 komentarz w “Niemieckie ustawodawstwo dotyczące hazardu ratyfikowało nowe ustalenia

  1. 1 euro na max stawka na automacie?? wykończą rynek jak w Angli. nikt nie bezie grał za grosze. taka gra to nie ma wogóle sensu i emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *