Problem z hazardem powszechny w brytyjskim systemie więziennictwa

Odpowiedzialny hazard Ze świata
Michał Czarkowski 23/11/2022

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2022

Zgodnie z raportem Russella Webstera, który zbadał zachowanie 282 ochotników, hazard jest normalną częścią codziennego życia więziennego w Wielkiej Brytanii. Wszyscy uczestnicy zostali osadzeni w nienazwanym męskim więzieniu kategorii B, z mieszanką zarówno skazanych, jak i tymczasowo aresztowanych za szereg przestępstw.

Łącznie 45% wszystkich uczestników zgłosiło uprawianie hazardu w więzieniu, co nie różni się zbytnio od 43% dorosłych nieosadzonych w więzieniu, którzy grali w gry hazardowe w ciągu czterech tygodni poprzedzających ostatnią ankietę dotyczącą udziału w grach hazardowych przeprowadzoną przez UKGC.

Ogólnie stwierdzono, że większość więźniów nie została wprowadzona w zakłady bukmacherskie w wyniku odbywania kary pozbawienia wolności, a 66% stwierdziło, że grali w jakiś sposób w pewnym momencie swojego życia przed skazaniem.

Spośród 45% osób, które zgłosiły uprawianie hazardu w więzieniu, 92% stwierdziło, że uprawiało hazard przed osadzeniem w więzieniu, a tylko 8% stwierdziło, że nigdy tego nie robili przed przekroczeniem bram więzienia. SBC News Report: Problem z hazardem powszechny w systemie więziennictwa w Wielkiej Brytanii

Przed uwięzieniem 49% korzystało z automatów/automatów do gry, 46% ze sportu, 42% z koni i chartów, 37% z loterii, 36% z kasyn, 33% za pośrednictwem witryn hazardowych online, a 24% z gier karcianych i kości.

Jednak ankieta zwróciła uwagę na jeden szczególnie niepokojący trend, w którym 19% więźniów zgłosiło pożyczanie od innych osadzonych w celu wsparcia swoich nawyków hazardowych, z których ponad połowa nie spłaciła długu.

W więzieniu najpopularniejszą formą hazardu wśród osadzonych były gry w karty i kości (52%), następnie zakłady sportowe (46%) i zakłady na gry w piłkę (21,6%).

Zakłady na psy i konie wyniosły 14%, podobnie jak „inne” formy gier więziennych – takie jak zakłady na przysługi seksualne, programy telewizyjne, czas odblokowania celi i gry planszowe.

Inne zajęcia, na które stawiano, to „FIght Club” – w badaniu nie udało się ustalić, co to było, ale sugerowano, że może to oznaczać zorganizowane lub wymuszone bójki między więźniami – a także zachowanie innych osób po zażyciu narkotyków.

Hazard związany z zachowaniem był bardziej prawdopodobny wśród osób sklasyfikowanych jako osoby o wyższym ryzyku według wskaźnika nasilenia problemu hazardowego (PGSI), podczas gdy 28% uczestników ankiety zostało ogólnie sklasyfikowanych jako osoby o średnim lub wysokim ryzyku.

Naukowcy odkryli również, że wygrywanie nagród, ekscytacja/wyzwanie i łagodzenie nudy były najczęstszymi przyczynami uprawiania hazardu w więzieniach.

Spośród 282 ankietowanych osadzonych 30,3% stwierdziło, że hazard we wszystkich formach jest „normalną częścią życia więziennego” na podstawie ich doświadczenia.

Na podstawie: sbcnews.co.uk

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL