Spekulacje dotyczące anulowania reform hazardu w UK

Pojawiają się spekulacje, że rząd Wielkiej Brytanii może w końcu zlikwidować długo opóźniony przegląd przepisów dotyczących hazardu. Mówi się, że nowa premier Liz Truss popiera plany porzucenia nowych regulacji w wielu dziedzinach, aby skupić się na wzroście gospodarczym.

Biała księga Departamentu Cyfrowego, Kultury, Mediów i Sportu, która pierwotnie miała zostać opublikowana na początku roku, była co miesiąc cofana. Podobno był gotowy do publikacji, gdy rezygnacja Borisa Johnsona wstrzymała sprawy.

Teraz The Guardian zasugerował, że wszelkie nowe przepisy oparte na dwuletnim przeglądzie można całkowicie odrzucić. Główna korespondentka polityczna gazety, Jessica Elgot, poinformowała, że ​​Truss chce zlikwidować ustawę o dobrostanie zwierząt, ustawę za energię, ustawę o szkodach online i reformy przepisów dotyczących hazardu.

Premier zasygnalizował już plany zniesienia karty praw, strategii rządu dotyczącej otyłości i ograniczenia premii dla bankierów, więc ma się rozumieć, że inne planowane reformy mogą stawić czoła ciosom.

ukWszystkie zmiany pasują do tego samego wzorca kulturowego i gospodarczego, sugeruje The Guardian, a Truss powiedział ministrom, aby skoncentrowali wysiłki na promowaniu wzrostu, zamiast obciążać biznes nowymi przepisami. To przesłanie, które może przekonać wielu zwolenników torysów po obiecanych przez Truss wydatkach na złagodzenie kryzysu energetycznego.

Jednak każda decyzja o całkowitym porzuceniu planów reformy przepisów dotyczących hazardu okaże się kontrowersyjna i wywoła ostrą krytykę, w tym ze strony rządzącej Partii Konserwatywnej. Iain Duncan Smith był już na ścieżce wojennej z plotkami, że oczekiwane reformy zostały rozwodnione.

Nawet sam przemysł hazardowy będzie miał mieszane uczucia w związku z zaniechaniem reform. Chociaż prawdą jest, że ujawniona treść białej księgi w swojej ostatniej znanej formie zawierała środki niepopularne wśród operatorów – w szczególności kontrole przystępności cenowej, limity stawek dla automatów online i zakaz programów VIP – treść nie była tak dotkliwa, jak mogłaby być .

Niebezpieczeństwo braku reform polega na tym, że intensywna krytyka hazardu w mediach oraz ze strony działaczy i polityków antyhazardowych będzie trwać nadal, rzucając cień na reputację branży.

Michelle Donelan została mianowana sekretarzem stanu w Departamencie Cyfrowym, Kultury, Mediów i Sportu, którego kompetencje obejmują hazard, zastępując Nadine Dorries, która zrezygnowała z urzędu Truss. Jednak dopiero się okaże, kto zostanie powołany do prowadzenia przeglądu, który znajdował się w końcowej fazie przed przerwaniem konkursu na przywództwo Partii Konserwatywnej.

Damian Collins był tymczasowo odpowiedzialny za przegląd po rezygnacji Chrisa Philpa w proteście przeciwko przywództwu Borisa Johnsona w lipcu, ale nie jest jasne, w jakim stopniu Truss może chcieć umieścić własną pieczęć na białej księdze hazardu.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.