Sugal & Damani w wyścigu o brytyjską loterię krajową

National Lottery

Największy operator loterii w Indiach jest drugą grupą, która potwierdziła swój udział w przetargu na kolejną licencję National Lottery. Sugal & Damani Group, największy operator loterii w Indiach, ujawnił, że ubiega się o udział w przetargu na czwartą licencję National Lottery w Wielkiej Brytanii.

Grupa jest drugą firmą, która publicznie potwierdziła swój udział w przetargu, po czeskiej spółce Sazka.

Sugal & Damani wcześniej brał udział w przetargu na odnowienie licencji National Lottery w 2007 roku, kiedy przegrał z obecnym operatorem Camelot, który prowadzi loterię od jej powstania w 1994 roku.

Spółka podaje, że ma 75-procentowy udział w loterii online w Indiach, a na jej platformie działa ponad 7 milionów klientów online. Jej dział technologii biznesowej, Skilrock Technologies, świadczy usługi loteryjne i inne w 26 jurysdykcjach, a jej technologia jest używana w ponad 200 000 punktach sprzedaży.

Prezes Grupy, Kamlesh Vijay powiedział, że chociaż National Lottery nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, stoi w obliczu poważnych wyzwań związanych z konkurencją ze strony prywatnych operatorów i potrzebuje innowacji.

Termin wypełnienia kwestionariusza wstępnej selekcji Gambling Commission w celu przystąpienia do procedury przetargowej minął 2 października.

Do tej pory tylko Sazka zapowiadała, że bierze udział w tym procesie, choć zakłada się, że Camelot będzie starał się o przedłużenie licencji na czwartą kadencję.

Gambling Commission ma ogłosić preferowanego oferenta we wrześniu 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *