Targi ICE 2019 zakończone

Ostatni dzień dorocznych targów ICE 2019 zbiegł się z pierwszym dniem wystawy London Afilliate Conference (LAC), która została zorganizowana również w tym samym centrum wystawienniczym ExCel w Londynie.

Wystawa ICE 2019 była jednak znamiennym wydarzeniem, odgrywającym wielkie znaczenie w branży hazardowej i rozrywkowej. Organizowana od paru lat przez Clarion Gaming została przeniesiona na ExCel z poprzedniej lokalizacji Earls Court, miejsca gdzie ta wystawa odbywała się dotychczas od dziesięcioleci. Obecna lokalizacja jest z wszech miar korzystniejsza, nowocześniejsza i umożliwia prezentacje swoich produktów coraz większej ilości wystawcom. Ta edycja ICE była rekordowa, zarówno i ze względu na powierzchnię wystawienniczą jak i ilość wystawców, która to przekroczyła ilość 612. Organizator zapewnił, że ta edycja 2019 była największa jak dotąd na rynku, z powierzchnią netto  45 500 mkw., co stanowi wzrost o prawie 5 procent w stosunku do roku ubiegłego.

Podczas gdy wzrost ICE w sezonie 2017/18 był spowodowany zapotrzebowaniem ze strony dostawców usług płatniczych, tak tegoroczne było częściowo napędzane przez zakłady bukmacherskie i firmy iGamingowe, po uchyleniu przez Supreme Court – ustawy o zawodowej i amatorskiej ochronie sportu (PASPA). Nie można wpływać na tą zmianę, ale organizatorzy targowych wydarzeń, które są uzależnione od gier, szybko zareagowali na zmiany na rynku – technologicznym lub legislacyjnym. Zapewniono podczas tegorocznej wystawy najlepsze możliwe środowisko, w którym firmy mogły prowadzić swoją promocyjną działalność.

Jako najbardziej międzynarodowe wydarzenie branżowe wystawcy wiedzą, że mogą korzystać z ICE London jako metody wprowadzania swoich produktów do dowolnych jurysdykcji gier na świecie.

Wielkie firmy operatorskie i producenci urządzeń jak zwykle zajmowali największe powierzchnie wystawiennicze, ale należy również wspomnieć o znacznym wzroście stanowisk obsługujących operatorów i odbiorców z rynku online. Jak dotąd to był raczej niewielki sektor, podczas gdy w trakcie obecnych ICE ich stanowiska stanowiły ponad 35% powierzchni ICE 2019.

Jednocześnie należy z dumą zauważyć wzrost ilości firm z tzw. polskimi korzeniami. Do tych wiodących na tegorocznych targach ICE 2019 można zaliczyć takie firmy jak: BeeFee, Promatic, Wazdan, SB Betting, Flomar, Gameservice, Lotto Technology, Yggdrasil, Statscore, TVBET, NANO VO, Betegy, PrimeSlot oraz przedstawicieli mediów – Interplay a także nasze stoisko E-PLAY.

W ciągu najbliższych dni będziemy prezentować opisy poszczególnych wystawców z naszego kraju, oraz prezentować wywiady przeprowadzane z ich przedstawicielami. Poniżej przedstawiamy wstępną wizualna formę prezentacji największych targów branży hazardowej – ICE 2019

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *