Ukraina mianuje byłego generała sił specjalnych szefem agencji hazardu

Ukraina

Rząd Ukrainy oficjalnie ogłosił powołanie Iwana Rudyia na pierwszego Dyrektora Generalnego Ukraińskiej Komisji Hazardu i Loterii (UGLC).

Mianowanie Rudyia na dyrektora generalnego UGLC zostało potwierdzone w ubiegły piątek po opublikowaniu telegramu wydanego przez Olega Niemczinowa, przewodniczącego Rady Ministrów Ukrainy.

Rudyi jest byłym generałem ukraińskiej jednostki antyterrorystycznej ATO walczącej w konflikcie w Donbasie z separatystami wspieranymi przez Rosję. Przed powrotem do ukraińskich sił zbrojnych Rudyi był producentem wykonawczym dla ukraińskiej telewizji.

Jako istotny element planowanego uruchomienia regulowanego rynku gier hazardowych na Ukrainie w 2021 r., UGLC będzie działać jako niezależna agencja rządowa monitorująca wszystkie licencjonowane gry hazardowe i zachowanie operatorów. Zamykając wrześniowe obrady, Rada Najwyższa zaakceptowała szereg aktów wykonawczych dołączonych do zatwierdzonej ukraińskiej ustawy o grach hazardowych, ustanawiając podstawy pierwszej w historii ukraińskiej agencji nadzorującej hazard.

Przejmując przywództwo UGLC, Rudyi będzie wspierany przez Olenę Vodolazhko jako głównego prawnika agencji oraz byłego przedstawiciela Ukrainy w NATO Jewhena Hetmana jako głównego koordynatora UGLC. W swoim oświadczeniu Niemczinow poinformował, że UGLC rozpoczęła rekrutację na 230 stanowisk do obsadzenia swojego departamentu, w której poszukuje sześciu dyrektorów regionalnych podległych siedzibie UGLC w Kijowie.

Jako pierwszy dyrektor generalny Rudyi będzie pełnił czteroletnią kadencję, uzgodnioną przez Radę Ministrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *