Uprawiasz hazard gdy korzystasz z loot boxów

Reklamy zakładów sportowych na żywo i symulowanego hazardu w grach wideo znalazły się pod ostrzałem w dochodzeniu parlamentarnym w Australii.

Według komentatorów, dochodzenie obejmie kraj, aby przeszukać ofiary uzależnienia od hazardu online. Śledztwo będzie prowadzone przez posła Partii Pracy Peta Murphy, która przewodniczy komisji stałej izby niższej ds. polityki społecznej. Murphy jest zwolennikiem kierowania reklam hazardowych podczas gier sportowych.

„To, co chcemy zrobić z tym dochodzeniem, to naprawdę zbadać, jak skuteczny jest obecny reżim w ograniczaniu problematycznego hazardu. Nie chodzi o zakazanie hazardu, ale tak naprawdę chodzi o zmniejszenie problematycznego hazardu i sprawdzenie, czy możemy go powstrzymać, zanim się zacznie”.

Dochodzenie – które może informować o zmianach w polityce rządu – zbada skuteczność aktualnych przepisów dotyczących hazardu online i ograniczeń reklamowych, w tym reklam w mediach społecznościowych oraz poprzez sponsoring lub branding.

Przyjrzy się również, czy należy podjąć działania w celu ograniczenia symulowanego hazardu w grach wideo. Rodzice i eksperci wyrazili zaniepokojenie wzrostem liczby „skrzynek z łupami”, w których gry zachęcają graczy do wydawania prawdziwych lub wirtualnych pieniędzy, aby uzyskać dostęp do skarbów zawierających nagrody, takie jak broń.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.