Jestem przekonany, że ten rok będzie jeszcze lepszy – mówi prezes Totalizatora Sportowego

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Korzystając z uczestnictwa i obsługi medialnej 9. Kongresu Loterii Europejskich, który odbył się w dniach 5 – 8 czerwca w Krakowie, poprosiliśmy Prezesa Totalizatora Sportowego – Pana Olgierda Cieślika o udzielenie wywiadu dla czytelników portalu E-PLAY.

E-PLAY: Totalizator Sportowy jest organizatorem 9. edycji Kongresu Loterii Europejskich, który odbywa się w Krakowie. To duże wyróżnienie przyznane przez „The European Lotteries”, organizację skupiającą największych operatorów loteryjnych z całej Europy. Jaka jest obecnie pozycja Totalizatora Sportowego na arenie loterii europejskich?

Olgierd Cieślik: Totalizator Sportowy jest członkiem Stowarzyszenia Loterii Europejskich od 1993 roku. Myślę, że obecnie mamy bardzo silną pozycję i że zostało to docenione. Dowodzi tego fakt, że zorganizowanie 9. edycji Kongresu spośród 70 członków ELA zostało powierzona właśnie nam. To pokazuje, że jesteśmy znaczącym partnerem, liczącym się członkiem Stowarzyszenia.

E-PLAY: Za rok zaplanowany jest Światowy Kongres (WLA), który odbędzie się w Buenos Aires, czy Totalizator Sportowy będzie tam obecny?

Olgierd Cieślik: Tak, oczywiście. Jesteśmy także członkiem WLA, obecnie na etapie  audytu i certyfikacji, które musimy przejść. Po zakończeniu tych działań będziemy gotowi  do uczestnictwa w tym Kongresie.

E-PLAY: Znowelizowana ustawa o grach hazardowych daje Totalizatorowi Sportowemu możliwość oferowania Polakom udziału w loteriach multijurysdykcyjnych. Kiedy możemy się spodziewać wprowadzenia do oferty Totalizatora możliwości gry w loteriach europejskich?

Olgierd Cieślik:  Z dwóch możliwości – EuroMillions i EuroJackpot – wybraliśmy EuroJackpot, ponieważ jest tu łatwiejsza procedura przyjmowania nowych członków. Loteria skupia obecnie 17 krajów, my jesteśmy jej kolejnym 18 członkiem. Natomiast EuroMillions nie jest tak skłonny do przyjmowania nowych uczestników. Możliwość jak największej multijurysdykcji, tzn. dużej liczby krajów, które będą brały udział w loterii – ma właśnie EuroJackpot. Przeszliśmy już testy podłączenia do sieci EuroJackpot’a i myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby we wrześniu wystartować. Sprzedaż rozpocznie się 9 września, a pierwsze losowanie odbędzie się w piątek 15 września. Nasi klienci w Polsce będą mogli wygrać od 10 do 90 milionów euro i będzie to kolejna ciekawa gra, którą udostępnimy grającym.

E-PLAY: Nowe prawo pozwala także Totalizatorowi Sportowemu na sprzedaż swoich produktów przez Internet. Jakie gry z szerokiej oferty Totalizatora Sportowego będą dostępne za pośrednictwem tego kanału dystrybucji?

Olgierd Cieślik: Chcemy przenieść do tego  kanału dystrybucji wszystkie nasze gry Jest to proces dość długi, ponieważ  najważniejszą rzeczą, której musimy tu dopilnować jest odpowiedzialna gra i zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa w sieci. Dlatego proces ten będzie odbywał się etapami. Najbardziej zależy nam, aby dać klientom możliwość gry w Lotto. W późniejszym okresie, a może od razu, nastąpi udostępnienie EuroJackpota, później kolejnych gier, w tym bardzo popularnych wśród klientów Zdrapek. Ten proces będzie się odbywać sukcesywnie, chcemy to jednak zrobić jak najszybciej. Jest to potężny projekt Totalizatora Sportowego, dotyczący przede wszystkim zadbania  o bezpieczeństwo naszych klientów.

E-PLAY: Pełni Pan funkcję prezesa Totalizatora Sportowego od niedawna, Pana kadencja dopiero się rozpoczyna. Jaki był według Pana „raport otwarcia” i sytuacja Totalizatora Sportowego, którą Pan zastał po poprzednim Zarządzie?

Olgierd Cieślik: Kolejny rok z rzędu Totalizator Sportowy pobił rekord wysokości przychodów. Przychody działalności podstawowej z dopłatami w 2016 r. wyniosły ponad 5,5 mld zł! To nie tylko znakomity prognostyk na przyszłość, nie tylko dowód na właściwy kierunek rozwoju spółki, ale także powód do zadowolenia nas wszystkich, także tych, którzy nigdy nie zagrali w Lotto czy Keno. Dzięki graczom LOTTO tylko z tytułu dopłat na wsparcie rozwoju sportu i kultury trafiło ponad 960 mln złotych. To naprawdę wielkie wsparcie tych dwóch ważnych dziedzin życia społecznego. Jestem przekonany, że ten rok będzie jeszcze lepszy.

E-PLAY: Od kilku już lat widzimy stałe inwestowanie Totalizatora Sportowego w Tor Wyścigów Konnych w Warszawie. Jakie działania zostaną w najbliższym czasie podjęte w celu uatrakcyjnienia oferty wyścigowej i spopularyzowania tej rozrywki?

Olgierd Cieślik: Będziemy budować system z możliwością zawierania zakładów wzajemnych – w tym i zakładów konnych – przy wykorzystaniu sieci, którą obecnie posiadamy, czyli ok. 800 własnych punktów LOTTO. Taki jest nasz obecny plan.

Na Służewcu prowadzimy obecnie różne inwestycje, 25 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie trybuny główniej – honorowej. Oczywiście chcemy również powrócić do naszej tradycji, powoli przywracamy formułę  obowiązującego na Wyścigach dress code’u, z podziałem na poszczególne trybuny, tak aby umożliwić każdemu udział w tym świetnym przedsięwzięciu i oglądaniu wyścigów. Trybuna honorowa będzie miejscem, gdzie dress code będzie znacznie bardziej wymagający – aby oddawać cześć koniom, co było bardzo popularne zwłaszcza w latach międzywojennych. Po czerwcowym otwarciu trybuny honorowej przewidujemy również działania edukacyjne dla klientów związane z przypomnieniem tej tradycji, również z formą przewodników, jaki dress code powinien obowiązywać na Wyścigach.

Dziękuję bardzo za tę rozmowę i ciekawe informacje.

Wywiad przeprowadził Iwo Bulski


Otagowano jako

1 Komentarz

  1. kolektor Odpowiedz

    Panie nowy prezesie .Proszę przywrócić stawki prowizji swoim ajentom które zostały obniżone już i tak z głodowych za rządów PO, przynajmniej dla tych z wieloletnią współpracą lub tz. Złotym Kolekturom, bo to wstyd żeby Polski monopolista z tej branży dawał takie ochłapy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *