2 nielegalne salony gier i kilogram amfetaminy, czyli akcja KAS i Policji w Malborku

Automaty
Adam Brzozowski 15/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2024

Wspólna akcja malborskich kryminalnych i funkcjonariuszy pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, wymierzona w zorganizowaną przestępczość hazardową i narkotykową, zakończyła się zabezpieczeniem w dwóch lokalach 8 nielegalnych automatów, 6 tysięcy złotych gotówki, ponad 1 kilograma amfetaminy oraz zatrzymaniem 43-letniego mieszkańca Malborka.

W działaniach uczestniczył pies służbowy KAS-u Lola, który oznaczył miejsca ukrycia narkotyków. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Właścicielom lokali grozi teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W środę wieczorem, kryminalni z malborskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, przeprowadzili akcję ukierunkowaną na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań, funkcjonariusze wkroczyli do dwóch lokali na terenie powiatu malborskiego.

Mundurowi zabezpieczyli 8 urządzeń, które służyły do prowadzenia nielegalnych gier, oraz ponad 6 tysięcy złotych gotówki pochodzącej z tego nielegalnego procederu.

W akcji uczestniczyła również czworonożna funkcjonariuszka KAS-u, Lola, która po wejściu do jednego z salonów oznaczyła miejsca ukrycia narkotyków. Za ladą i we wnęce ściany, mundurowi znaleźli woreczki z białym proszkiem.

W akcji uczestniczyła również czworonożna funkcjonariuszka KAS-u, Lola.

W lokalu został zatrzymany 43-letni mieszkaniec Malborka, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące aresztu.

Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to ponad 1 kilogram amfetaminy.

Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 96 tysięcy złotych zostały przekazane funkcjonariuszom KAS jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego urządzenia. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

źródło/zdjęcia: KPP w Malborku

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL