Akcja KAS i Policji na nielegalny hazard w Łukowie i Janowie Lubelskim

Automaty
Adam Brzozowski 28/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 28 lutego 2024

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej oraz Policji zabezpieczyli 8 urządzeń do gier hazardowych na terenie Łukowa i Janowa Lubelskiego.  Podczas akcji znaleziono także narkotyki.

W miniony weekend funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej wspólnie z policją z Łukowa i Janowa Lubelskiego przeprowadzili kontrole mające na celu zwalczanie nielegalnego hazardu.

Efektem wspólnych działań było zabezpieczenie 8 automatów do gier hazardowych. 24 lutego funkcjonariusze dokonali kontroli w lokalu w Łukowie, gdzie zabezpieczyli 6 urządzeń do gier hazardowych oraz środki pieniężne przekraczające kwotę 18 tysięcy złotych. Podczas akcji, przy dwóch osobach przebywających w lokalu, znaleziono także narkotyki – amfetaminę i mefedron.

Następnego dnia, w Janowie Lubelskim, funkcjonariusze ujawnili 2 urządzenia hazardowe.

Osoby odpowiedzialne za obsługę punktów z nielegalnymi grami hazardowymi zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, które posiadają wymaganą koncesję. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności hazardowej grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w sprawie gier hazardowych prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, natomiast w sprawie narkotyków działa policja.

źródło/zdjęcia: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL