Akcja KAS na nielegalne automaty w dzielnicy Ursus

Automaty
Adam Brzozowski 23/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2023

Likwidacja nielegalnego salonu gier hazardowych w warszawskiej dzielnicy Ursus i konfiskata 6 automatów do gier, popularnie nazywanych „jednorękimi bandytami”, to wynik działań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Podlasia.

W trakcie operacji zabezpieczono również około 74 tys. zł, telefony komórkowe oraz dokumentację dotyczącą nielegalnej działalności.

Oskarżono 2 osoby

Podczas akcji dwie osoby – 57-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna – zostały oskarżone o naruszenie kodeksu karnego skarbowego. Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku, który otrzymał informacje o nielegalnym salonie, przeprowadził skuteczną interwencję.

Zatrzymanym grozi kara grzywny, do 3 lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie. Dodatkowo, za każde nielegalne urządzenie hazardowe mogą zostać nałożone kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł.

Zarekwirowano 6 automatów i blisko 74 tysiące pln

Funkcjonariusze KAS, po wejściu do obiektu wyposażonego w system monitoringu do selekcji klientów, ujawnili 6 nielegalnych automatów do gier.

W trakcie przeszukania, oprócz automatów, zabezpieczono znaczną sumę pieniędzy – blisko 74 tys. zł, 5 telefonów komórkowych oraz dokumentację związaną z działalnością salonu.

źródło/zdjęcia: Podlaska KAS

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toti123

29/11/2023

Oj Ursus ciekawa dzielnica z ciekawymi postaciami.
E-PLAY.PL