Akcja KAS na nielegalny hazard w powiecie namysłowskim

Automaty Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 04/04/2024

Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2024

Kolejny raz funkcjonariusze opolskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier, gdzie znaleziono pięć maszyn.

23 marca 2024 roku funkcjonariusze opolskiej KAS wkroczyli do lokalu w powiecie namysłowskim, gdzie zastali pięć automatów do gier. Mundurowi przeprowadzili eksperyment procesowy, który jednoznacznie wskazał na hazardowy charakter urządzeń. W maszynach znaleziono również kwotę 2 205 zł.

Osobie odpowiedzialnej za organizowanie nielegalnych gier hazardowych przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi obecnie postępowanie karne skarbowe i administracyjne w tej sprawie.

źródło/zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Opolu

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Były_oper

19:35
22/04/2024

do Afryka Ale i tak na końcu wszyscy dostają wyroki za różne wynalazki.

Afryka

10:09
22/04/2024

Jeśli chodzi o rośnięcie saloników jak grzyby po deszczu to nie mam zdania. Jednak w zakresie prania pieniędzy to brak losowości równa się brakowi zarzutu prania pieniędzy i grupy. To przestępstwa wtórne, które przy braku 107 nie mogą występować. Dlatego urzędy celne i prokuratury na siłę wymyślają nowe definicje losowości i interpretacje UoGH. Tylko z 258 i 299 zarzut 107 jest jakkolwiek trochę poważny!

Zx

16:37
21/04/2024

A to dlatego saloniki z finderami rosną jak grzyby po deszczu. Niezła luka w prawie, niby nie element losowości ale jednak ktoś te pieniądze musi wyprać.

Prok

16:56
13/04/2024

Do Afryka. Bardzo dobrze powiedziane. Niech zmienią ustawę a nie co chwila inna interpretacja. Przepis należy traktować wprost a nie cwaniactwem jak to sądy robią.

Afryka

17:35
12/04/2024

To może najwyższa pora zmienić zapisy UoGH zamiast wymyślać coraz to nowsze definicje losowości jak „perspektywa gracza” i sposoby żeby podpiąć na siłę logikę pod hazard. Dodatkowo zaprzestać zatrzymywanie urządzeń bez elementu losowego w kodzie źródłowym, jak również ludzi je stawiających do czasu zmiany Ustawy.

Prok

07:49
11/04/2024

Mieszają zwykle hazardówki z Finderami. Ostatnio rzuciło mi się w oczy że Findery mają opinie Polskiej Akademii Nauk o tym że deterministyczne nie ma nic wspólnego z losowością. I tu trzeba zgodzić się z tym, deterministyka nie ma nic wspólnego z losem. Charakter losowy tj. art2 ust 5 UoGH nie ma nic wspólnego z programem w którym są nagrody rzeczowe czy pieniężne. Finder czy inne tego typu wynalazki oparte na algorytmie deterministycznym należy oceniać czy czasami nie spełniają przesłanek z art. 2 ust 3 UoGH
E-PLAY.PL