Akcja KAS na nielegalny hazard w Szczecinie

Automaty
Adam Brzozowski 14/09/2023

Ostatnia aktualizacja: 14 września 2023

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zamknęli punkt organizujący nielegalny hazard w centrum Szczecina.

Z ustaleń KAS wynikało, że organizowane są w nim nielegalne gry hazardowe online. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły m.in. oklejone czarną folią okna lokalu. Lokal, w którym działał nielegalny punkt hazardowy był zamknięty. Funkcjonariusze musieli zastosować siłowe wejścia do lokali z uwagi na zabezpieczenia stosowane przez organizatorów tych nielegalnych salonów gier, takich jak np. elektromagnes czy monitoring.

Funkcjonariusze przeszukali lokal. Na miejscu zabezpieczono osiem komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier online, monitor obsługi i router. Funkcjonariusze przeprowadzili także eksperyment w postaci gry kontrolnej. Potwierdził on, że komputery są wykorzystywane do gier w rozumieniu przepisów ustawy o grach hazardowych.

Udało się także zabezpieczyć gotówkę – prawie 1,7 tys. pln oraz  100 eur. Najprawdopodobniej były one przeznaczone na wygrane. Przesłuchaliśmy cztery osoby w charakterze świadków, jednej postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych.

Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie.

 

Gorące lato w Szczecinie

Nie jest to pierwsza akcja KAS na nielegalny hazard w Szczecinie. Niedawno opisywaliśmy działania służb na 2 punkty w centrum Szczecina podczas których zabezpieczono aż 14 automatów.

źródłó/zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL