Brazylia utworzyła krajowego regulatora do nadzorowania rynku hazardu

Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 02/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2024

Brazylia wykonała duży krok w kierunku uruchomienia regulowanego federalnego rynku zakładów sportowych w 2024 roku. Ministerstwo Finansów spełniło kluczowy warunek utworzenia „Specjalnego Sekretariatu” w celu monitorowania i raportowania działań rynkowych.

Na mocy dekretu opublikowanego przez Ministerstwo Finansów brazylijski rynek hazardowy (w tym loterie we wszystkich formach) będzie nadzorowany przez „Secretaria de Prêmios e Apostas (SPA)” – „Sekretariat Nagród i Zakładów”.

W dekrecie szczegółowo określono, że podstawową funkcją Sekretariatu jest wspieranie Ministerstwa Finansów w jego obowiązkach jako głównego organu regulującego przepisy dotyczące brazylijskiego federalnego rynku gier hazardowych.

Prezydent Brazylii Luiz Inácio Lula da Silva, oraz Francesco Haddad, obecny Minister Finansów. Sao Paolo, 29 październik 2022

„SPA będzie działać w ramach Ministerstwa Finansów w celu ulepszenia swojej struktury i usprawnienia działań rządu w zakresie regulacji rynku zakładów bukmacherskich o stałym kursie, gier online oraz wypełniania obowiązków prawnych związanych z loteriami i promocjami komercyjnymi”.

Zakres działań brazylijskiego regulatora

Głównym zadaniem SPA będzie monitorowanie i raportowanie działalności w zakresie gier hazardowych oraz nadzorowanie zachowań rynkowych licencjonowanych operatorów. SPA będzie też określać wymagania techniczne systemów, jakie powinny spełniać uprawnione podmioty.

Kluczowe obszary nadzoru obejmują monitorowanie i zapobieganie praniu pieniędzy, prowadzenie nadzoru rynku, ustalanie zasad odpowiedzialnej gry oraz nadzorowanie działań komunikacyjnych, reklamowych i marketingowych mających na celu zapobieganie nałogowemu hazardowi i ochronę grup bezbronnych.

Nowy organ będzie także nadzorował i stosował sankcje administracyjne.

SPA będzie miało także obowiązek raportowania do Ministra Sportu w celu zapewnienia uczciwości sportowej, w tym monitorowanie manipulacji wynikami w wydarzeniach sportowych oraz nadzorowanie transferów na rzecz sportowców, klubów i jednostek administracyjnych zajmujących się sportem.

Zadania i funkcjonowanie SPA będą nadzorowane przez „ośmiu gubernatorów, z których każdy będzie miał określone obowiązki związane z zarządzaniem gospodarczym i finansowym Brazylii”.

SPA będzie kierowane przez trzy „podsekretariaty”, które poprowadzą początkowy zespół „38 specjalistów” w celu powołania nowego organu nadzorczego brazylijskiego hazardu.

Przypomnijmy, iż 2 stycznia prezydent Brazylli Luiz Inácio Lula da Silva podpisał prawo sankcjonujące zakłady sportowe oraz gry kasynowe. Więcej o obecnej sytuacji na rynku w Brazylii dowiesz się z naszego artykułu w którym szczegółowo opisywaliśmy stan po wprowadzeniu zmian.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL