Dania wśród liderów w Europie pod względem udziału w grach online

Dania

To tylko jeden z trzech krajów, w których większość przychodów brutto z gier jest generowana online. Nowe dane krajowego regulatora Spillemyndigheden pokazują, że kraj ten ma drugi najwyższy wskaźnik udziału w grach online w Europie.

5,2 mld DKK, 53,1% wszystkich przychodów brutto z gier, zostało wygenerowanych online w 2019 r. Tylko Szwecja ma wyższy odsetek gier online (59%).

Regulator porównał dane z 18 krajów – pierwotnych członków Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii i Szwajcarii.

Norwegia, która zajęła trzecie miejsce, była jedynym innym krajem, w którym odnotowano większe przychody generowane online niż w punktach stacjonarnych. Wielka Brytania zajęła czwarte miejsce z 45 procentami przychodów generowanych online.

Spillemyndigheden zauważył również, że 61 procent przychodów online pochodziło z gier na urządzeniach mobilnych, a nie na komputerach. Gra na urządzeniach mobilnych przyniosła 3,17 mld DKK przychodu, czyli 32,3 procent wszystkich przychodów z hazardu w 2019 roku.

Udział w rynku online rośnie każdego roku od 2012 r., a cały duński rynek gier hazardowych wzrósł od 2012 r. o 25,6% do 9,8 mld DKK.

Na początku tego miesiąca Spillemyndigheden mianował Andersa Dorpha swoim nowym dyrektorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *