EURO to czas zakładów bukmacherskich

Wywiad z Konradem Komarczukiem, prezesem Zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

Nadchodzą mistrzostwa Europy. Wiele osób przed takimi wydarzeniami zaczyna interesować się zakładami buk-macherskimi. Czy to moment, w którym więcej ludzi zaczyna grać?

Euro to dobry okres do sprawdzenia siebie, przekonania się, na czym polegają zakłady i czy to jest coś, co dostarcza emocji. Euro jest wydarzeniem, które powoduje duże zainteresowanie bukmacherką. Przekaz firm buk-macherskich przy tej okazji kierowany jest głównie do stałych graczy. Fortuna podchodzi do sprawy trochę inaczej. Tworzymy ofertę również dla klientów, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w typowaniu. W związku z tak wielkim turniejem i meczami reprezentacji Polski piłka nożna będzie obecna wszędzie. Futbol nadal jest sportem numer jeden, jeśli chodzi o oglądalność, więc to dobry moment, żeby postawić swój pierwszy zakład jako dopełnienie pozytywnych sportowych emocji.

Jaką ofertę dla początkujących państwo przygotowali?

Mamy ofertę dla nowych graczy, która oparta jest na najprostszym na rynku bonusie na start. Jeżeli ktoś zdecyduje się na granie z Fortuną, jego pierwszy zakład do 600 zł jest ubezpieczany. Praktycznie nie można tego zakładu przegrać, ponieważ zwrócimy włożone pieniądze, jeśli klientowi nie uda się poprawnie wytypować swojego kuponu. Dla nowych klientów przygotowaliśmy też uproszczenie rejestracji. Żeby u nas grać, podobnie jaku każdego bukmachera, trzeba się zarejestrować i potwierdzić tożsamość. Do niedawna konieczne było przesłanie skanu dowodu osobistego, co wprowadzało niektórych graczy w zakłopotanie. Dlatego wspólnie z Krajową Izbą Rozliczeniową wdrożyliśmy narzędzie znane jako mojelD, dzięki któremu można bezpiecznie zweryfikować dane poprzez konto w banku. Stawiamy na prostotę i zasady zrozumiałe dla wszystkich, bez względu na posiadane doświadczenie w typowaniu zakładów.

Z perspektywy laika może się wydawać, że zakłady bukmacherskie to jednolita usługa. Na stronach firm, takich jak państwa, widzę, że oferta jest bardzo różnorodna. Czym te zakłady różnią się od siebie?

W bieżącej ofercie mamy ok. 30 tys. różnych zakładów. Podstawowy podział jest na zakłady pre-match i live. W pierwszym przypadku gracze zawierają zakład przed rozpoczęciem meczu. Na przykad w przypadku piłki nożnej taki zakład można zawrzeć przed pierwszym gwizdkiem. Można założyć się nie tylko o to, kto zwycięży, ale też wytypować liczbę bramek, spalonych czy rożnych albo czy dany zawodnik strzeli bramkę, otrzyma żółtą kartkę. Możliwości jest tyle, na ile pozwala dany sport, a piłka nożna pozwala na tworzenie bardzo wielu różnych zakładów. Zakłady live zawierane są z kolei już w czasie wydarzenia. Wtedy wystawiamy kursy zależne od przebiegu konkretnego spotkania. Można wytypować chociażby to, ile kartek pokaże sędzia albo czy będzie jakaś zmiana w składzie. To są setki podgier, które przygotowujemy specjalnie na każdy mecz. W ofercie mamy rzecz jasna nie tylko piłkę nożną. W trakcie KSW dostępne są zakłady na to, do jakiego typu duszenia dojdzie czy w której rundzie będzie kno-ckout. Są też zakłady na sporty wirtualne, czyli generowane losowo gry. Nowy wertykal, który się pojawił w Polsce, to zakłady na symulowane gry karciane, o których można powiedzieć w skrócie, że krupier gra w karty, a gracze zakładają się, jaki będzie wynik czy jaki będzie kolejny kolor, który wyciągnie. To wszystko dopełnione jest zakładami, które nazywamy społecznymi. Te dotyczą wydarzeń politycznych, wyników programów telewizyjnych czy ostatnio np. konkursu Eurowizji.

Jakich umiejętności potrzebuje osoba, która chciałaby grać?

Potrzebna jest przede wszystkim podstawowa wiedza na temat danego sportu. Z nią możemy wejść do prostego zakładu typu „prze-grany-wygrany-remis”. Przygotowujemy też dla klienta gotowy produkt. Jeżeli klient chce zagrać bardzo prosty i bezpieczny zakład na faworytów z listy, może wybrać gotowy zakład przygotowany przez naszych bukmacherów. Jeżeli chce zagrać odważnie o dużą wygraną, również znajdzie odpowiedni, predefiniowany zakład. Poza tym prowadzimy na naszej stronie forum, na którym gracze sami sobie podpowiadają typy i skuteczne według nich metody gry. W punktach stacjonarnych i na stronie są także materiały wsparcia dla początkujących graczy. Klient dostaje więc pomoc merytoryczną od momentu założenia konta.

Rozmawiamy o początkujących graczach. A co ze stałymi klientami?

Wystartowaliśmy z konkursem, który nazwaliśmy EuroZnawca. To wyzwanie potocznie znane jest jako typowanie turniejowej drabinki. Gracze, którzy przed startem mistrzostw Europy obstawią bezbłędnie drużyny, które wyjdą z poszczególnych grup, poprawnie zestawią pary kolejnych faz turnieju, łącznie z finałem wezmą udział w podziale 1000 000 euro. Zabawa jest darmowa. Wystarczy być naszym klientem. Sukcesywnie będziemy też komunikować specjalne promocje na najciekawsze mecze Euro.

Wywiad ukazał się w Super Ekspress

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.