Francuski FDJ kupuje Kindred Group!

Inwestycje i umowy Najczęściej czytane Ze świata
Adam Brzozowski 22/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2024

Francuski gigant loterii i gier La Française des Jeux zaoferował zakup szwedzkiej spółki Kindred Group za 27,95 miliarda koron (2,45 mld euro). FDJ oświadczyło,  że transakcja stworzy drugiego co do wielkości operatora w europejskim sektorze gier.

Z oświadczenia wynika, że oferta FDJ wynosząca 130 koron za akcję w gotówce stanowi premię o 24% w stosunku do piątkowej ceny zamknięcia Kindred. Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki oraz pożyczki udzielonej przez BNP Paribas SA i Societe Generale SA.

Zarząd spółki, który w kwietniu rozpoczął przegląd strategiczny, jednomyślnie podjął decyzję o zarekomendowaniu akcjonariuszom przyjęcia oferty.

Doprowadzi to do powstania jednej z największych grup hazardowych w Europie, której łączne roczne przychody z gier hazardowych wyniosą około 8 miliardów euro. Dzięki Kindred FDJ uzyska dostęp do 30 milionów klientów w segmentach zakładów sportowych, kasyn i gier online.

Akcjonariusze Corvex Management LP, Premier Investissement SAS, Eminence Capital, Veralda Investment i Nordea Bank Abp – reprezentujący łącznie 27,9% wyemitowanych akcji szwedzkiej spółki – zgodzili się na ofertę.

„Połączenie zaowocuje silniejszą pozycją strategiczną i stworzeniem znaczącej wartości z korzyścią dla naszych akcjonariuszy i szerszych interesariuszy” – powiedziała Stéphane Pallez, prezes i dyrektor generalny FDJ.

W zeszłym roku francuska grupa sfinalizowała przejęcie za 350 mln euro jedynego irlandzkiego operatora loterii PLI.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL