Hiszpania: 1,3 mln euro wsparcia dla 26 projektów badawczych o hazardzie

Odpowiedzialny hazard Ze świata
Wiktor Czerwiński 05/11/2023

Ostatnia aktualizacja: 5 listopada 2023

Dyrekcja Generalna ds. Regulacji Hazardu w Hiszpanii (DGOJ) opublikowała ostateczną wersję uchwały dotyczącej wniosków o dofinansowanie, w ramach której wyłoniono 26 projektów badawczych, które otrzymają wsparcie finansowe.

Łącznie zgłoszono 37 projektów. Wybrane projekty podzielą między siebie sumę 1 319 249,21 euro. Kwoty dofinansowania dla poszczególnych inicjatyw wahają się od 8 000 do 140 000 euro.

Celem grantów jest prowadzenie badań naukowych nad zaburzeniami wynikającymi z uprawiania hazardu, z zapobieganiem skutkom tych zaburzeń lub zagrożeniom związanym z hazardem.

Okres realizacji projektów został przedłużony do 30 czerwca 2024 roku.

Projekty głównie związane ze szkód wynikających z hazardu

Projekty zostały zgłoszone przez różnorodne instytucje, w tym uniwersytety, organizacje charytatywne oraz ośrodki zdrowia z całej Hiszpanii. Wiele z nich koncentruje się na problematyce szkód wynikających z hazardu oraz na badaniach nad metodami ich minimalizacji.

Jednym z największych projektów, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 130 842,50 euro, jest badanie prowadzone przez Uniwersytet w Granadzie.  Temat badań to: „Strategii komunikacji promujących odpowiedzialne zachowania w grach online: neuronauka konsumencka”.

Wszystkie projekty przeszły przez szczegółowy proces oceny, w którym analizowano ich jakość, wykonalność i potencjalny wpływ.

Eksperymentalne badanie „Młodzych dorosłych”

Wśród projektów znajduje się inicjatywa Uniwersytetu Miguela Hernándeza w Elche, która ma na celu „zmianę i poszukiwanie metod leczenia patologicznych hazardzistów i inwestorów: eksperymentalne badanie z udziałem młodych dorosłych”.

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

abc

05/11/2023

Przecież to jest bez sensu. Po kilkanaście tysięcy nawet euro na co przepraszam? Chyba na waciki. To śmieszne.
E-PLAY.PL