Jackpot Powerball rozbity! Rekordowy kupon o wartości 2,04 miliarda dolarów!

Zwycięski los na rekordową pulę loterii Powerball o wartości 2,04 miliarda dolarów został sprzedany w Altadena w Kalifornii, poinformowali we wtorek urzędnicy loterii.  Szczęśliwym posiadaczem kuponu okazał się zwycięzcą największej nagrody loterii w historii.

Los został sprzedany w Joe’s Service Center, poinformowała na Twitterze California Lottery. Wyniki opublikowane na Powerball.com potwierdziły iż był tylko jeden zwycięzca, który trafił wszystkie sześć liczb – według danych Multi-State Lottery Association szanse na to wynosiły 1 na 292,2 miliona.

Zwycięskie liczby, które zostały ogłoszone we wtorek rano po opóźnieniu losowania w poniedziałek wieczorem, to 10-33-41-47-56, a Powerball 10, według stowarzyszenia.

I chociaż prawdopodobnie nie byłeś zwycięzcą głównego jackpota, to włądze loteri zachęcają graczy do sprawdzenia swoich kuponów, ponieważ możesz wygrać jedną z innych – mniejszych – nagród: według Stowarzyszenia Multi-State Lottery, ponad 11,2 miliona kuponów wygrało nagrody pieniężne na kwotę 98,1 miliona dolarów, w tym 22 bilety, które wygrały milion dolarów za trafienie pięciu białych liczb, ale nie Powerball.

Nagrodę w wysokości miliona dolarów otrzymał również właściciel stacji benzynowej, 75 letni Joseph Chahayed, na której sprzedany został zwycięski los. „Nie mam zamiaru rezygnować z pracy, ani przechodzić na emeryturę. Jestem jeszcze młody. Będę tu jutro o 6.” – powiedział w wypowiedzi dla Los Angeles Times. Poinformował również że wygranym milionem obdaruje bliskich. – „Podzielę się z moją rodziną, z dziećmi, z wnukami. Mam jedenaścioro wnucząt i podzielę się z nimi”.

Rekordowa wygrana to 2,04 mld dolarów. Jednak jeśli zwycięzca, który nie został jeszcze ujawniony będzie chciał odebrać nagrodę w postaci jednorazowej wypłaty to wyniesie ona 997.6 mln dolarów.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.